کد خبر : 2586
تاریخ انتشار : جمعه 8 دی 1402 - 13:10

امام جمعه موقت رودبار جنوب:

۹ دی روز تجلی وحدت ملت حول محور ولایت است

۹ دی روز تجلی وحدت ملت حول محور ولایت است
امام جمعه موقت رودبار جنوب گفت: ۹ دی از جنس شعور، تبیین و بصیرت و روز تجلی وحدت ملت حول محور ولایت و روز میثاق امت با ولایت است.

به گزارش رودبار ما، حجت‌‌الاسلام باقر خاور امام جمعه موقت رودبار جنوب در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رودبار جنوب با اشاره به اینکه امنیت انتخابات مهم‌ترین چیز است، اظهار کرد: انتخابات زمینه ساز تحول است چون افراد جدید با فکر جدید وارد عرصه خدمت می‌شوند و از طرفی انتخابات جلوی دیکتاتوری، هرج و مرج و ناامنی را می‌گیرد و انتخابات سالم‌ترین روش برای پیشگیری از آفت‌ها است و در حل مشکلات کشور نیز مؤثر است.

وی با بیان اینکه از ماه‌ها قبل دشمن همه تلاش خود را به کار بسته تا مشارکت مردم در انتخابات کاهش یابد، اطهار کرد: یکی از شگردهای دشمن برای کم رنگ شدن مشارکت مردم، تحریف «دلخوری مردم از عملکرد بد مدیران» به «قهر مردم از نظام» است و قطعاً مردم با مشارکت خود نشان خواهند داد که به نظام اسلامی و آرمان‌های انقلاب وفادارند و توطئه دشمنان را خنثی خواهند کرد.

امام جمعه موقت رودبار جنوب با گرامیداشت ۲۰ جمادی الثانی سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) با بیان اینکه حضرت زهرا (س) هدیه عرشی خدا و کوثر است و همانطور که روز غدیر روز ناامیدی دشمنان است، ولادت حضرت زهرا (س) نیز روز ناامیدی دشمنان است چرا که با ولادت آن حضرت طعنه ابتر بودن پیامبر برطرف و دشمنان پیامبر ناامید شدند، با تبریک روز زن و بزرگداشت مقام مادر گفت: مقام زن در اسلام همان است که آیات و روایات به آن پرداخته و در سیره و رفتار حضرت زهرا (س) متجلی شده است.

وی با بیان اینکه مقام زن همان است که رهبر معظم انقلاب در دیدار با بانوان به تبیین آن پرداختند و فرمودند بانوان عزیز جامعه اسلامی سعی کنند هم در خانه داری، هم در امر فعالیت اجتماعی، هم در حکمت و دانش و هم در عفاف و حجاب دنبال حضرت زهرا (س) حرکت کنند، گفت: حجاب خطر جاذبه جنسی را محدود می‌کند و برای زن محرومیت آور نیست بلکه امنیت آور است و عظمت زن و پاسداری از جایگاه او در پیروی از حضرت فاطمه زهرا است.

خاور با گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و هم‌رزمانش و با بیان اینکه چهارمین سالگرد شهادت سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی با حوادث و اتفاقات مهمی در منطقه هم‌زمان شده است و جبهه مقاومت در فلسطین، لبنان، عراق و یمن در آمادگی کامل قرار دارد و این اتحاد و آمادگی مدیون شهید حاج قاسم سلیمانی است و طوفان الاقصی نیز خون آورد شهید قدس است، گفت: دست حاج قاسم سلیمانی به زمین افتاد، اما سرنوشت قدس به دست سلیمانی‌ها افتاد، حاج قاسم را قطعه قطعه کردند تا از بین ببرند اما در اقصی نقاط عالم تکثیر شد و لذا شهید سلیمانی برای دشمن از سردار سلیمانی خطرناک‌تر شده است.

وی با گرامیداشت حماسه ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و با بیان اینکه در سال ۸۸ بعد از انتخابات ریاست جمهوری که خرداد ماه برگزار شد، دو از نفر کاندیداها که رأی ملت را کسب نکرده بودند، با ادعای تقلب ۸ ماه کشور را دچار اغتشاش کردند و به ارزش‌های اسلام و انقلاب اهانت کردند، گفت: مردم با حضور حماسی در راهپیمایی ۹ دی، سنگین‌ترین فتنه تاریخ انقلاب را از بین بردند و دشمنان و فتنه گران رسوا شدند و نشان دادند هر کس در برابر ولایت و انقلاب ایستاده مردم آن‌ها را طرد خواهد کرد.

امام جمعه موقت رودبار جنوب با بیان اینکه باید ۹ دی را گرامی‌داشت، چون ۹ دی از جنس شعور، تبیین و بصیرت و روز تجلی وحدت ملت حول محور ولایت و روز میثاق امت با ولایت است، گفت: در دوران فتنه شاخص ولایت است و پرچمدار بصیرت آفرینی مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه فلسطین و غزه مساله اصلی در جهان اسلام است، گفت: ایستادگی مردم غزه و مقاومت آنان سرفصل جدیدی از تاریخ اسلام و بشریت در آغاز کرده است.

حجت‌الاسلام خاور با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در خصوص مردم غزه و کودکان و زنان فلسطینی گفت: مقاومت مردم غزه سبب شده تا رژیم کودک کش اسرائیل نتواند به اهداف و مقاصد خود تاکنون دست پیدا کند.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی