کد خبر : 3468
تاریخ انتشار : دوشنبه 10 اردیبهشت 1403 - 10:23

وصیت شهید «قباد ساردوئی‌نسب»:

در جبهه همه کارها معجزه است

در جبهه همه کارها معجزه است
در وصیت‌نامه شهید ساردوئی‌نسب آمده؛ به خدا سوگند که خدا پشتیبان این انقلاب است، بیایید و معجزه‌های خدا را با چشمان خود بنگرید زیرا در جبهه همه چیز معجزه است.

به گزارش گروه فرهنگ و شهادت پایگاه خبری تحلیلی «رودبار ما» شهید «قباد ساردوئی نسب» یکم ‌دی‌مته ۱۳۴۳، در شهرستان سیرجان زاده شد.

وی دانش‌آموز سال دوم متوسطه بود، به‌عنوان بسیجی در جبهه ‌حضور یافت، سرانجام در دهم ‌اردیبهشت ۱۳۶۱، در خرمشهر بر اثر اصابت ‌ترکش به شهادت رسید. برادرش محمود نیز به شهادت رسیده است.

شهید «قباد ساردوئی‌نسب»: در جبهه همه کارها معجزه است

بخش‌هایی از وصیت‌نامه شهید «قباد ساردوئی نسب» را مرور می‌کنیم؛

همان‌طور که از اسم جنگ معلوم است جز آتش گلوله چیزی دیگری نیست، وقتی انسان گلوله و خمپاره‌ها را می‌بیند به یاد چیزی می‌افتد، اگر تو گفتی به یاد چی؟ به یاد وصیت‌نامه. بله باید هر انسان مسلمان در هنگام جنگ همیشه وصیت‌نامه او و سلاح او در زیر سرش باشد، زیرا من در نامه‌های قبلی خود سخنی از این موضوع نگفته‌ام.

پیام من به ملت دلاور سیرجان زمین این است که هرگز امام را تنها نگذارید و خط سرخ شهیدان را ادامه دهند و به مردم عزیز سیرجان این خبر را می‌دهم که به خدا سوگند که خدا پشتیبان این انقلاب است کما اینکه هر لحظه این معجزه‌ها دیده می‌شود، بسیاری می‌گویند ای کاش خدا معجزه می‌کرد ایمان کامل می‌آوردیم من به آنها می‌گویم اگر راست می‌گویند بیایند و معجزه‌های خدا را با چشمان خود بنگرند زیرا در جبهه همه کارها معجزه است.

پدرجان من حتی فکر آن  را هم نمی‌کردم که ره‌سپار جبهه شوم، اگر من شهید شدم شما هیچ نگران نباشید و دعا کنید که خدا این قربانی را از شما بپذیرد با خنده خود مرا خوشحال و دشمن را نگران سازید هر شب جمعه به دیدارم بیایید و ببینید مرگ هست و دنیا رفتنی است و بیایید و بنگرید تا برای آخرت خود چیزی آماده سازید.

برادرانم را به راه راست هدایت کنید قرآن به آن‌ها بیاموزید تا برای من و برای خودشان قرآن بخوانند. خواهرانم را نیز با اسلام آشنا سازید تا به انحراف نروند و شما باید بدانید که چه کسانی بودند که یک فرزند تنها یادگار آنها بود و آن را هم به خدا دادند و در راه اسلام شما باید بدانید که بعد از من سه پسر دارید و آن هم اگر خدا به‌خواهد از من بهتر می‌شوند آنچه را برای خدا می‌دهید درخواست نکنید.

مادرجان من دلم می‌خواهد که چند کلمه کمی که من به شما می‌نویسم عمل کنید ضمن اینکه به فرزندان کوچک خود می‌گویید خود نیز بدان عمل نمایید من از شما می‌خواهم که این دو خواهر کوچک من را چنان تربیت کنید که هرگز از راه خدا دور نشوند و هرگز به اشتباه کشیده نشوند.

من به شما توصیه می‌کنم که اگر در گذشته این بی‌توجهی‌ها بود خلاصه این بار تکرار نگردد و به وضع ظاهری آنها برس و از کودکی به آن‌ها درس‌هایی بده که هم‌چنان دخترهای پاک به درد دل آنها برسید و آن‌ها را رها نکنید به حال خودشان زیرا اگر خوب بسازید نتیجه خوبی هم برای شما هم در این دنیا و هم در آن دنیا  دارد.

دنیا را فراموش کرده و به آخرت بنگرید اگر من در آخرت از دستم کاری بیاید برای شما می‌کنم در خانه مراسم مذهبی برقرار سازید و سلام مرا به عموهایم برسانید و به آنها بگویید که ما را ببخشند.
منبع: راه آرمان
انتهای خبر/

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی