کد خبر : 2014
تاریخ انتشار : سه شنبه 9 آبان 1402 - 11:46

همزمان با سفر رئیس سازمان اسناد واملاک کشور انجام شد؛

مهلت دوماهه برای ایجاد دفاتر اسناد رسمی وازدواج در جازموریان

مهلت دوماهه برای ایجاد دفاتر اسناد رسمی وازدواج در جازموریان
رئیس سازمان ثبت برای ایجاد نمایندگی ثبتی و دائر شدن دفتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق در شهرستان جازموریان ،مهلت دو ماهه داد.

به گزارش خبرنگار رودبار ما، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در آستانه سفر رسمی رئیس قوه قضائیه به استان کرمان، مسائل و مشکلات قضایی و اداری شهرستان‌های جازموریان و رودبار جنوب را مورد رسیدگی قرار داد.

 

بابایی بعد از استماع گزارش فرمانداران، ائمه جمعه، بخشداران، و روسای ادارات این شهرستانها، با اشاره به زیر ۲۵ هزار نفر بودن جمعیت این شهرستانها، دستور ویژه‌ای جهت طرح فوری موضوع فاقد سند بودن اراضی و املاک این مناطق در کمیسیون‌های ساماندهی جهت تعیین نوع کاربری و صدور اسناد مالکیت آن‌ها صادر کرد.

 

با تنظیم صورتجلسه‌ای فی مابین دستگاه‌های مرتبط مقرر شد ظرف مدت دو ماه این اقدام به سرانجام برسد و شهرداری نیز جهت تسهیل امور مردم نسبت دریافت حداقل هزینه را بابت تعیین نوع کاربری دریافت کند.

 

معاون رئیس قوه قضائیه در این جلسات و با بررسی موانع صدور اسناد روستایی این مناطق دستور داد تمامی روستا‌های دارای طرح هادی شهرستان‌های جازموریان و رودبار جنوب با تأمین هزینه‌های لازم از سوی سازمان ثبت ظرف دو ماه آینده تثبیت مالکیت شده و اسناد آن‌ها با همکاری ادارات کل ثبت و بنیاد مسکن استان صادر شود.

 

بر این اساس تعداد ۷۵ روستا در شهرستان جازموریان و ۱۵۰ روستای دارای طرح هادی در شهرستان رودبار جنوب با برطرف شدن موانع موجود و قول مساعد دستگاه‌های مربوطه با تشکیل کارگروهی پیگیری و ظرف دو ماه آینده تثبیت مالکیت خواهند شد.

 

دایر شدن دفتر اسناد رسمی و ازدواج وطلاق و تأسیس نمایندگی ثبت اسناد و املاک در شهرستان تازه تأسیس جازموریان تا ماه آینده، افتتاح و بهره بردرای از ساختمان جدید ثبت اسناد و املاک رودبار جنوب تا دهه فجر سال جاری با تأمین اعتبار ویژه از سوی سازمان ثبت، تعیین تکلیف وضعیت چندین هزار موتور سیکلت و خودرو در پارکینگ خودرو‌های توقیفی هر دو شهرستان با طرح موضوع در شورای عالی قوه قضائیه و ورود شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، بررسی و پیگیری ویژه خشک شدن تالاب جازموریان به عنوان بزرگترین تالاب آب شیرین کشور به علل مختلف بویژه قطع حقابه هلیل رود و به تبع آن تولید حدود ۲۵ درصد از ریزگرد‌های داخلی کشور از این ناحیه و تأثیرات منفی بر کشاورزی و دامداری این مناطق و تشدید فعالیت‌های قاچاق سوخت و مواد مخدر از دیگر مباحث و مصوبات جلسات شورای اداری این شهرستان‌ها با حضور معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بود.

 

بابایی از قسمت‌های مختلف دادگستری رودبارجنوب بازدید و از نزدیک با مردم صحبت کرده  و در شورای اداری این دو شهرستان حاضر شد.

 

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی