کد خبر : 1666
تاریخ انتشار : شنبه 1 مهر 1402 - 14:27

در دومین روز از هفته دفاع مقدس؛

زنگ مهر و مقاومت در مدارس شهرستان رودبارجنوب نواخته شد

زنگ مهر و مقاومت در مدارس شهرستان رودبارجنوب نواخته شد
همزمان با دومین روز از هفته دفاع مقدس زنگ مهر و مقاومت به صورت نمادین در دبیرستان نمونه دولتی بوعلی شهرستان رودبار جنوب با حضور مسئولان نواخته شد.

به گزارش رودبار ما، صبح امروز همزمان با دومین روز هفته دفاع مقدس و اول مهرماه زنگ مهر و مقاومت به صورت نمادین در دبیرستان نمونه دولتی بوعلی شهرستان رودبار جنوب با حضور امام جمعه، فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت سپاه، مدیر آموزش وپرورش رودبارجنوب، مسئول اداره استعدادهای اداره کل آموزش وپرورش استان و جمعی از مسئولان محلی نواخته شد.

مهدی بهرامی، مدیرآموزش وپرورش رودبار جنوب در ابتدای این برنامه ضمن تبریک فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت و هفته دفاع مقدس در آئین بازگشایی مدارس اظهار کرد: مدارس ما باید به واحدی برای دستیابی به آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری تبدیل شوند و شعار « مدرسه قوی، ایران قوی» در همه مدارس تحقق یابد.

وی شمار دانش‌آموزان شهرستان رودبار جنوب را در سال تحصیلی جدید بیش از ۱۷ هزار نفر برشمرد و گفت: دویست‌و‌هفت آموزشگاه میزبان این دانش‌اموزان خواهند بود و نیروی انسانی مورد نیاز برای حضور در کلاس‌های درس نیز ساماندهی شدند.

مدیر آموزش وپرورش رودبارجنوب در ادامه به اجرای طرح شهید علی محمودوند، گفت: این طرح با هدف شناسایی بازماندگان تحصیلی و زمینه‌سازی برای تحصیل رایگان دانش‌آموزان محروم از تحصیل با عنایت به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر نصیب آموزشی یکسان در کشور در شهرستان رودبار تاکنون بیش از چهارصد دانش آموز بازمانده از تحصیل جذب و به کلاس برگشته‌اند و این مهم ادامه دار خواهد بود.

در ادامه علی پرورش فرماندار و رئیس شورای آموزش وپرورش رودبارجنوب ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید تحصیلی و هفته دفاع مقدس ایجاد زمینه برای تحصیل همه دانش‌آموزان را از دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: از برکات نظام اسلامی در تمام روستاها ما امروز مدرسه داریم در صورتی که در دوران ستم‌شاهی در شهر رودبار فقط سه مدرسه وجود داشت.

وی افزود: دانش‌آموزان سرمایه‌های اصلی کشور هستند که در اختیار مدارس قرار دارند از این رو اهمیت کار مدارس بسیار مهم است.

در ادامه منظری توکلی رئیس اداره استعدادهای درخشان ضمن قرائت پیام مدیر کل آموزش وپروش به مناسبت بازگشایی مدارس عملکرد مدیریت آموزش وپرورش را در یک‌سال گذشته بسیار صعودی دانست و از زحمات مجموعه مدیریت آموزش وپرورش رودبار جنوب تقدیر و تشکر کرد.

در پایان زنگ مهر و مقاومت توسط حجت الاسلام افشارمنش امام جمعه شهرستان، علی پرورش فرماندار، اسلام حاجب فرمانده ناحیه مقاومت سپاه و مهدی بهرامی مدیر آموزش وپرورش نواخته شد و دانش آموزان پس از عبور از دروازه قران وارد کلاس درس شدند.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی