کد خبر : 1135
تاریخ انتشار : شنبه 30 اردیبهشت 1402 - 8:35

فرماندار رودبار جنوب:

قیمت فعلی گندم منصفانه نیست/ لزوم تصحیح سهمیه آرد به رودبار جنوب

قیمت فعلی گندم منصفانه نیست/ لزوم تصحیح سهمیه آرد به رودبار جنوب
فرماندار رودبار جنوب گفت: قیمت فعلی گندم منصفانه نیست و مطالبه گندم‌کاران باید هر چه سریعتر پرداخت و سهمیه آرد تعاونی روستایی رودبار جنوب نیز تصحیح شود.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی  رودبار ما، جلسه شورای اداری پنج شهرستان جنوبی استان کرمان شامگاه روز گذشته با حضور حسن‌زاده معاونت اقتصادی استاندار، شکرالهی نماینده مردم شش شهرستان جنوبی در مجلس شورای اسلامی ، حجت الاسلام احمدی نیک امام جمعه قلعه گنج و مدیران کل ادارات استان و فرمانداران جنوب استان در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان قلعه گنج برگزار شد.

علی پرورش فرماندار رودبار جنوب در این جلسه گفت: کشت گندم در شهرستان رودبار جنوب افزایش دو برابری را در سال ۱۴۰۲ داشت و بیش از ۱۰۰ هزار تن گندم از مزارع این شهرستان برداشت شد.

فرماندار رودبار جنوب با بیان اینکه قیمت فعلی گندم بسیار پایین است و منصفانه نیست، خاطر نشان کرد: با توجه به کشتی که کشاورزان منطقه انجام دادند قیمت اعلامی هر کیلو گندم ۱۷ هزار تومان اگر زمین از کشاورز خودش هم باشد منصفانه نیست.

وی تصریح کرد: پرداخت مطالبه گندم کاران هرچه سریعتر پرداخت شود چون کشاورزان بدهکار هستند.

فرماندار رودبار جنوب با اشاره به اینکه وضعیت نانوایی‌های آزاد پز باید مشخص شود، افزود: سهمیه آرد تعاونی شهرستان رودبار جنوب بر اساس سرشماری سال ۹۵ و پایین است که باید اصلاح شود.

 در سال زراعی جاری بیش از ۳۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت گندم با ارقام غالب چمران دو، مهرگان و برات اختصاص یافته بود.

بنا به اعلام یعقوب مرادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار جنوب این میزان کشت نسبت به سال قبل افزایش ۷۰ درصدی داشته است و پیش‌بینی می‌شود از این سطع بالغ بر ۹۰ هزار تن گندم برداشت شود.

شهرستان رودبار جنوب یکی از قطب‌های کشاورزی در جنوب کرمان است که شغل بیش ۷۰ درصد مردم این شهرستان رودبار جنوب کشاورزی است، این شهرستان در فاصله ۳۳۰ کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی