کد خبر : 1056
تاریخ انتشار : جمعه 29 اردیبهشت 1402 - 13:55

امام جمعه رودبار جنوب:

رشد جمعیت در ایران اوضاع خوبی ندارد/ فتح خرمشهر ، پایان توهم دشمنان در نابودی نظام اسلامی بود

رشد جمعیت در ایران اوضاع خوبی ندارد/ فتح خرمشهر ، پایان توهم دشمنان در نابودی نظام اسلامی بود
امام جمعه رودبار جنوب گفت: جمعیت از مولفه‌های مهم سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برای هر کشوری است و وضعیت رشد جمعیت در ایران سالهاست که اوضاع خوبی ندارد.

به گزارش خبرنگار سرویس سباسی رودبار ما، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبر افشارمنش امام جمعه رودبار جنوب در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، با اشاره به این که انسان کریم خدمتگزاری بی منت است، افزود: او نه تنها توقع تشکر ندارد بلکه به عنوان یک دیندار وظیفه اش می داند که خود را خدمتگزار مردم معرفی کند.

امام جمعه رودبار جنوب قانع بودن را یکی از ویژگی‌های انسان‌های کریم برشمرد و بیان کرد: انسان‌های کریم به نعمت اندک قانع هستند اما انسان های لئیم کسانی هستند که به امور فراوان و نعمت‌های فراوان ناسپاسی می‌کنند و سومین ویژگی انسان های کریم چشم پوشی از خطاهای دیگران است.

حجت الاسلام افشارمنش با بیان این مطلب که امام صادق (ع) سه چیز را نشانه کرامت انسان می‌داند، اظهار کرد: اخلاق نیکو، کنترل خشم و چشم پوشی از حرام از جمله این نشانه‌ها است.

خطیب جمعه رودبار جنوب با اشاره به این مطلب که حضرت معصومه (س) ۱۰ ساله بودند که پدر بزرگوارشان را از دست دادند، یاد آو  شد: این بانوی کریمه ۱۸ سال تحت تربیت و در کنار برادر خود در مدینه زندگی کردند و پس از سفر امام رضا (ع) به ایران، برای ملحق شدن به ایشان به ایران سفر کردند و ۲ سال قبل از شهادت امام رضا (ع) در قم از دنیا رفتند.

وی ابراز کرد: ما اطلاعات چندانی از زندگی حضرت معصومه (س) نداریم اما متن زیارتنامه ایشان در برخی از روایات، نشان از مقام و عظمت این بانوی کریمه دارد.

حجت الاسلام افشارمنش اظهار کرد: چهار امام بر زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها سفارش کرده‌اند که این مهم در میان امامزادگان منحصر به فرد است زیرا در میان امامزادگان تنها به زیارت حضرت ابوالفضل (ع)، حضرت عبدالعظیم (ع) و حضرت علی اکبر (ع) سفارش شده است.

امام جمعه رودبار جنوب  کراماتی همچون شفای بیماران از ویژگی‌های حضرت معصومه(س) دانست و افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های حضرت معصومه (س) مقام شفاعت آن حضرت است که در زیارت نامه ایشان از قول امام رضا (ع) نقل شده است.

وی ولایتمداری را یکی دیگر از ویژگی های حضرت معصومه (س) برشمرد و خاطرنشان کرد: این بانوی کریمه مظهر یک دختر اجتماعی به معنای دینی و اسلامی است که حرکت ایشان از مدینه بیانگر نقش اجتماعی این حضرت می‌باشد.

حجت الاسلام افشارمنش با بیان این مطلب که اسلام ارزش ویژه‌ای برای دختر قائل است، عنوان کرد: در روایات است که یکی از سعادت‌های پدر، داشتن دختر است.

خطیب جمعه رودبار جنوب با اشاره به این که پنج نوع تربیت دینی عاطفی، اجتماعی، علمی و سیاسی برای فرزندان لازم است، تصریح کرد: در تربیت اجتماعی باید به فرزندانمان اجازه دهیم در جامعه هویت اجتماعی پیدا کنند و نظر آنها را مدنظر قرار دهیم و در تربیت عاطفی باید با فرزندان رفیق باشیم و به آنها توجه کنیم.

وی به سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر اشاره کرد و افزود: دشمن در جریان جنگ تحمیلی اهدافی همچون سقوط کامل نظام اسلامی، تجاوز و تجزیه کشور و جدا کردن خوزستان از ایران اسلامی را دنبال می کرد که به لطف خداوند رزمندگان ما با مقاومت توانستند دشمن را بیرون کنند.

حجت الاسلام افشارمنش خاطرنشان کرد: درس مهم فتح خرمشهر این است که با توکل به خداوند متعال و مقاومت می‌توان به پیروزی رسید.

امام جمعه رودبار جنوب با بیان این مطلب که حضرت آقا فرمودند؛ خرمشهرها در پیش است، اظهار کرد: امروز نیاز به فتح خرمشهر اقتصادی داریم و در حوزه فرهنگی و مدیریت فضای مجازی نیز می‌توان با استقامت به موفقیت دست یافت.

 وی با اشاره به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص لزوم شناخت نقشه دشمن، ابراز کرد: به نظر می‌رسد دشمن برای پیروزی ادراکی بر ذهن و فکر سعی بر تخریب ارزش‌های نظام از جمله اسلام و ولایت، ساختارهای نظام همچون سپاه و کارکرد نظام جمهوری اسلامی تمرکز کرده و سعی در ناکارآمد جلوه دادن نظام و ناامید کردن مردم دارد.

حجت الاسلام افشارمنش به ۳۰ اردیبهشت ماه روز ملی جمعیت اشاره کرد و گفت: جمعیت از مولفه‌های مهم سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برای هر کشوری است و وضعیت رشد جمعیت در ایران سالهاست که اوضاع خوبی ندارد.

خطیب جمعه رودبار جنوب ادامه داد:  پیری جمعیت عوارضی همچون کم شدن نیروی کار و کاهش تولید، هزینه‌های گزاف نگهداری سالمندان، مهاجرت، وارد کردن نیروی کار از خارج، ضعیف شدن نیروی دفاعی و کاهش جمعیت جوان و نخبه کشور را به دنبال دارد.

وی با اشاره به شکست رژیم صهیونسیتی در جنگ ۵ روزه بر علیه غزه، خاطرنشان کرد: رژیم صهیونسیتی تلاش دارد با فضاسازی‌های رسانه‌ای خود را پیروز جنگ پنج روزه اخیر نشان دهد این در حالی است که اوضاع و احوال داخلی فلسطین اشغالی خلاف این ادعا را نشان می‌دهد.

حجت الاسلام افشارمنش اضافه کرد: این رژیم امیدوار بود مقاومت و رفتار جنگی اش به نوعی باشد که محیط جامعه صهیونیستی را حس ناامنی فراگیرد و شعله اعتراضات فروکش کند اما مقاومت هوشمندانه اهداف خود را در اراضی اشغالی دنبال کرد.

امام جمعه رودبار جنوب عنوان کرد: نکته قابل تاسف، سکوت جامعه جهانی در برابر جنایات رژیم صهیونیستی است و ان‌شاءالله جبهه مقاومت هر روز قوی تر از قبل در صحنه عملیات حاضر شده و پرچم پیروزی را در سراسر جهان به اهتزاز خواهد در آورد.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی