کد خبر : 565
تاریخ انتشار : شنبه 27 اسفند 1401 - 11:36

نرم نرمک می‌رسد اینک بهار؛

حال و هوای نوروزی بازار در شهرستان رودبارجنوب

حال و هوای نوروزی بازار در شهرستان رودبارجنوب
با اتمام روزهای سرد و بی‌روح زمستان، محفل بهار بر پا می‌شود و نوروز با گام‌های خرامانش در کوی و برزن هیاهو به پا می‌کند.

به گزارش سرویس چند رسانه‌ای ، رودبار ما، چند روزی تا پایان سال ۱۴۰۱ و آغاز سال جدید نمانده است، به زودی رخداد عظیمی در پیش است، اتفاقی به عمق یک تاریخ و به وسعت ایران،  نوروز با گام‌های خرامان و عطر دل انگیز بهاری‌اش از راه می‌رسد، نوروز می‌آید تا با لبخندش قلب‌های تک تک ما را به تپش بیاندازد، هر کوی و برزنی را گل باران کند تا به هر ایرانی نوید عشق، شادی و نو شدن را بدهد.

مردم رودبارجنوب نیز خود را برای آمدن بهاری جدید و سالی نو آماده می‌کنند؛ این روزها شهر حال و هوای دیگری دارد، خیابان‌ها ترافیک، بازارها شلوغ و همه در تکاپو هستند، میهمان عزیزی در راه است و همه سور و سات میزبانی از او را مهیا می‌کنند.

اولین مرحله خانه تکانی است، رسم دیرینه ایرانیان که تمامی نقاط خانه را تمیز می‌کنند، این روزها وقتی از کوچه پس کوچه‌های شهر عبور می‌کنی، مردان و زنانی را می‌بینی که مشغول تمیز کردن پنجره‌ها یا شستن فرش و پتو و… هستند.

خیابان‌ها و معابر هم از این قافله عقب نمانده‌اند، رنگ آمیزی دیوارها، نرده‎‌ها و شستشوی خیابان‌ها نیز از دیگر صحنه‌های آشنای این روزها است و شهر هم نونوار می‌شود.

انتهای خبر/پ 

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی