کد خبر : 4452
تاریخ انتشار : یکشنبه 17 تیر 1403 - 12:00

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی کرمان خبر داد؛

کهنوج، رودبار، منوجان و میانده جیرفت گرم‌ترین شهرهای کرمان

کهنوج، رودبار، منوجان و میانده جیرفت گرم‌ترین شهرهای کرمان
کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی کرمان گفت: کهنوج، رودبار، منوجان و میانده جیرفت با دمای ۴۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین شهرهای کرمان بودند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی « رودبار ما»؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران، مریم سلاجقه با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان صاف تا کمی ابریست، گفت: تا اواسط هفته ضمن افزایش ابر در ارتفاعات مرکزی، مناطق جنوبی و غربی استان بارش رگبار پراکنده باران ضعیف دور از انتظار نیست.

 او با بیان اینکه طی این مدت وزش باد و گردوخاک را در سطح استان داریم، افزود: در مناطق شمال، شمال غربی، مرکز و جنوب شرقی استان وزش باد نسبتاً شدید به همراه گردوخاک در این مناطق داریم.

 او باتوجه‌به وزش باد و تداوم هوای گرم گفت: برای شهرهای شمالی، شمال غربی و جنوب شرقی کاهش کیفیت هوا، انتقال ریزگرد، خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی در این مناطق دور از انتظار نیست.

 سلاجقه بیان داشت: از لحاظ دمایی از امروز حدود ۲ الی ۳ درجه از شدت گرما در اوایل صبح کاسته می‌شود؛ ولی تداوم هوای گرم را همچنان در سطح استان داریم؛ لذا باتوجه‌به هوای گرم خطر گرمازدگی است و از تردد در فضای باز و انجام فعالیت‌های سنگین در ساعات طولانی خودداری شود، قبل از تردد در جاده‌ها حتماً از وضعیت جاده‌ها مطلع شوند.

 سلاجقه به کشاورزان و باغداران توصیه کرد: باتوجه‌به هوای گرم مصرف محلول‌پاشی و سم‌پاشی در ساعات آرام و خنک روز انجام شود.

 کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: کهنوج، منوجان، رودبار جنوب و میانده جیرفت طی ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۴۸ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین و لاله‌زار با دمای ۱۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مناطق استان کرمان به ثبت رسیده‌اند.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی