کد خبر : 3370
تاریخ انتشار : جمعه 31 فروردین 1403 - 12:40

امام جمعه رودبار جنوب:

سپاه مشاور امین نیروهای مختلف جهان اسلام است

سپاه مشاور امین نیروهای مختلف جهان اسلام است
امام جمعه رودبار جنوب گفت: سپاه یک نیروی واکنش سریع مردمی و مشاور امین نیروهای مختلف جهان اسلام است.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری 《رودبار ما》؛ حجت‌الاسلام والمسلمین اکبر افشارمنش امام جمعه رودبار جنوب در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت حضرت حمزه سیدالشهدا و وفات حضرت عبدالعظیم حسنی، بیان کرد: حضرت حمزه سیدالشهدا جایگاه ویژه‌ای نزد پیامبر (ص) داشت به طوری که آن حضرت فرمود؛ در محشر همه پیاده هستند به غیر از چهار نفر یکی خودم، حضرت صالح، حضرت علی (ع) و حمزه سیدالشهداء.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های مشترک حمزه سیدالشهدا و حضرت عبدالعظیم حسنی، خاطرنشان کرد: از خصوصیات بارز هر دو بزرگوار ولایت‌پذیری از معصوم زمان خودشان می‌باشد، امام هادی (ع) به حضرت عبدالعظیم می‌فرمود؛ «حقا که تو پیرو ما هستی» بنابراین یکی از وظایف مهم ما در زمان غیبت همین ولایت‌پذیری است.

وی ادامه داد: دفاع از دین، هجرت (هجرت حضرت حمزه به مدینه و عبدالعظیم به ری) و مورد تایید بودن هر دو بزرگوار در نزد ائمه اطهار (ع) از سایر ویژگی های حمزه سیدالشهدا و حضرت عبدالعظیم حسنی است.

حجت‌الاسلام افشارمنش عنوان کرد: پیامبر (ص) فرمود؛ هر کس در مدینه مرا زیارت کند به زیارت حمزه نرود جفا کرده‌ است و  امام هادی (ع) فرمود؛ زیارت عبدالعظیم حسنی ثواب زیارت امام حسین (ع) را دارد.

امام جمعه رودبار جنوب با اشاره به عملیات وعده صادق، خاطرنشان کرد: ملت قهرمان ایران ۴۵ سال منتظر زدن سیلی به اسرائیل بود از فتح خرمشهر شاید هیچ حادثه و رویدادی به شیرینی و حلاوت این عملیات وعده صادق نبود.

وی اضافه کرد: رسیدن موشک‌ها به آسمان بیت‌المقدس فرصتی بود که تاکنون نداشته‌ایم این رویداد عظیم بهار خوبی برای ملت قهرمان ایران است.

حجت‌الاسلام افشارمنش با اشاره به اهداف اصلی عملیات وعده صادق، تصریح کرد: تثبیت قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی و نواختن سیلی کمرشکن بر رژیم صهیونیستی از مهمترین این اهداف بود که هر دو هدف به نحوه احسن محقق شد.

خطیب جمعه رودبار جنوب ابراز کرد: به گفته اسکات ریتز افسر سابق اطلاعات آمریکا؛ پایگاه هوایی نواتیم اسرائیل حفاظت‌ شده‌ترین نقطه زمین در برابر حملات موشکی بود که حتی محافظت شده‌تر از کاخ سفید و کاخ کرملین اما ایران اسلامی با چند موشک آن جا را درهم کوبید و به همه از جمله آمریکا ثابت کرد که هیچ دفاعی در برابر موشک‌های ایران وجود ندارد.

وی تأکید کرد: در علم سیاست صیانت از سه‌گانه کیان، حریم و منافع که از مهم‌ترین دستور کارهای نظام و حاکمیت هر کشوری است و کشورها برای موفقیت از این سه از تمام ظرفیت‌ها بالقوه و بالفعل خود استفاده می‌کنند.

حجت‌الاسلام افشارمنش ادامه داد: در حماسه وعده صادق در اولین عملیات نظامی مستقیم پیروزمندانه سپاهیان اسلام علیه رژیم سفاک و نسل‌کش صهیونیستی تحقق اصل هماهنگی‌های میدان و دیپلماسی جلوه این پیروزی را صد چندان کرد.

امام جمعه رودبار جنوب با بیان اینکه عملیات سپاه ده‌ها پیام داشت و تنها در پاسخ به رژیم صهیونیستی خلاصه نشد، اظهار کرد: سایر دشمنان ایران حساب کار خود را کردند که با کشور قدرتمندی به‌ نام ایران روبه‌رو هستند و این نکته را رژیم غاصب باید بدانند که اگر بخواهد تجاوز به حریم جمهوری اسلامی بکند ایران اسلامی پاسخ کوبنده‌تری به آن‌ها خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه یکشنبه دوم اردیبهشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران به فرمان حضرت امام در سال ۵۷ بود، یادآور شد: باید بدانید سپاه پاسداران فقط هویت نظامی ندارد بلکه شجره طیبه است که اصل‌ها ثابت و فرع‌ها فی‌السماء است یعنی ریشه آن در زمین ثابت و شاخه آن در آسمان است.

حجت‌الاسلام افشارمنش با بیان اینکه بالاترین مدال افتخار سپاه دو جمله است، عنوان کرد: یکی از این جملات از حضرت امام (ره) است که فرمود؛ «اگر سپاه نبود کشور نبود» و دیگری از رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای (مدظله العالی) که می‌فرماید؛ «من از سپاه راضی هستم و به‌ هیچ وجه نظرم برنمی‌گردد.»

خطیب جمعه رودبار جنوب با اشاره به ویژگی‌های خاص سپاه پاسداران، خاطرنشان کرد: سپاه یک نیروی واکنش سریع مردمی و انقلابی است که در همه‌ جا و همیشه خنثی کننده توطئه‌های دشمنان بوده، هست و خواهد بود.

وی سپاه را نیروی مولد انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: بزرگ‌ترین نیروی انقلابی مردمی جهان یعنی بسیج در بستر سپاه جوانه زد و تفکر بسیجی در این نهاد رشد کرد.

حجت‌الاسلام افشارمنش با بیان اینکه سپاه مشاور امین نیروهای مختلف جهان اسلام است، ابراز کرد: سپاه و نیروهای چهارگانه با سپاه قدس و نیروی هوافضا بخش و سازمان اطلاعاتش مظهر اقتدار و قدرت نظام است.

امام جمعه رودبار جنوب یکی دیگر از ویژگی‌های سپاه را طراوت، معنویت و ولایت‌ مداری دانست و اظهار کرد: سپاه با داشتن قرارگاه‌های سازندگی نماد کارآمدی و سازندگی است.

وی با اشاره به بارندگی‌های اخیر، گفت: از ستاد بحران شهرستان و حضور استاندار در منطقه و تلاش‌های شبانه‌ روزی مسئولان مخصوصا فرماندار و همچنین از بخش خصوصی و دولتی جهت آماده‌ باش و استفاده از دستگاه‌های سنگین تشکر می‌کنم.

حجت‌الاسلام افشارمنش عنوان کرد: با توجه به تجربه سیل سال گذشته، کمترین خسارات را داشتیم اما لازم است به‌ صورت اساسی برای احداث سیل‌ بند جیرفت (خرم) تلاش شود.

خطیب جمعه رودبار جنوب با اشاره به اینکه در فصل برداشت محصولات کشاورزی هستیم، تأکید کرد: از آنجایی که محصولات کشاورزی هم از لحاظ اُفت قیمت آسیب دیده‌اند و هم از نظر سیل، بنابراین برای جبران خسارت‌ها باید چاره‌‌ای اندیشیده شود.

انتهای خبر/پورحیدر

 

رودبارجنوب

اقتصادی