کد خبر : 3330
تاریخ انتشار : دوشنبه 20 فروردین 1403 - 10:54

سرپرست اداره حفاظت‌ محیط زیست شهرستان رودبار جنوب:

شکارچی غیرمجاز در شهرستان جازموریان دستگیر شد

شکارچی غیرمجاز در شهرستان جازموریان دستگیر شد
سرپرست اداره حفاظت‌ محیط زیست رودبار جنوب از دستگیری شکارچی یک سرتشی در جازموریان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری «رودبار ما»؛ به نقل از روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان؛ عماد افضلی گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار جنوب حین گشت و کنترل مناطق و شکارگاه‌ها در منطقه کوهستانی نمداد از توابع شهرستان جازموریان موفق به دستگیری یک فرد متخلف شدند که اقدام به شکار یک سرتشی کرده بود.

سرپرست اداره حفاظت‌ محیط زیست شهرستان رودبار جنوب افزود: پرونده متخلف جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد.

وی افزود: براساس نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر سرتشی معادل ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تعیین شده است که این مبلغ ضرر و زیان وارده به محیط زیست از متهمین اخذ و به حساب سازمان حفاظت محیط زیست واریز شد.

افضلی خاطرنشان کرد: سرتشی بزرگ‌ترین جونده ایران است، خارهای بلند روی بدنش او را از سایر پستان‌داران متمایز می‌کند. خارهای ناحیه گردن و شانه نازک و بلند است، موقعی که واکنش نشان می‌دهد و گردن و شانه‌های خود را بلند و خارهای خود را به‌سمت بالا نگه‌ می‌دارد، به شکل بادبزن در می‌آیند و حیوان بزرگ‌تر به نظر می‌رسد، خارهای قسمت پشت کوتاه‌تر و کمی کلفت‌تر با نوارهای سیاه و زرد و خارهای ناحیه دم کوتاه و سفید هستند.

انتهای خبر/

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی