کد خبر : 2897
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 بهمن 1402 - 10:25

دیدار جمعی از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی با رهبر انقلاب

دیدار جمعی از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی با رهبر انقلاب

به گزارش رودبار ما، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، جمعی از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی کشور، صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار: * نمایشگاهی که دیروز ما توفیق پیدا

به گزارش رودبار ما، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، جمعی از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی کشور، صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار:

*
*

نمایشگاهی که دیروز ما توفیق پیدا کردیم دیدیم، نمایشگاه بسیار شوق‌آور و برجسته‌ای بود. تصور می‌کنم که می‌توانیم این نمایشگاه دیروز را نمونه‌ای از نمایش اقتدار علمی و فناوری کشور معرفی کنیم.
آن حقیقتی که به طور روشن انسان آن را مشاهده می‌کند، این است که بنگاه‌های بخش خصوصی تولیدی کشور ما رشد چشم‌گیری داشتند.

*
*

رشد نقدینگی باید متوقف بشود. کمااین‌که تلاش کردند یک مقداری هم تأثیر داشته و رشد نقدینگی کم شده. یکی از مشکلات کشور رشد نقدینگی است. خب، وقتی که ما در این زمینه به سیاست‌های انقباضی رومی‌آوریم، طبیعتاً منابعی که بانکها در اختیار فعالان اقتصادی می‌گذارند محدود می‌شود.
بانک مرکزی باید جوری مدیریت کنند کار را، این جور نباشد که حالا شرکت‌های دولتی بیایند همین سهم محدود منابعی را که بناست بانک‌ها بدهند، شرکت‌های دولتی بردارند ببرند، یا شرکت‌های خاص بردارند ببرند، شرکت‌هایی که افرادش زرنگ‌ترند، دست و پا دارترند، ارتباطات بیشتری دارند. این جور نباشد.

این مدیریت لازم دارد. یک مدیریت، یعنی رعایت عدالت به معنای واقعی کلمه اینجا لازم است.

*
*

زمینه‌های مشارکت خیلی وسیع است؛ از صنایع بزرگی مثل نفت، مثل گاز، مثل فولاد شما بگیرید تا صنایع دستی.
سرمایه‌های مردم، ذهن مردم، دستهای توانای مردم، سرانگشتان فعال و مبتکر مردم می‌تواند فعال بشود و کار بکند. اشتغال زیاد خواهد شد، فقر کمتر خواهد شد.

منتها خب هم دستگاه‌های دولتی باید احساس مسئولیت کنند هم خود فعالان اقتصادی باید احساس مسئولیت کنند.

مسئولیت دولت بهبود فضای کسب و کار است. باید دولت موانع را برطرف کند و البته حمایت دولت لازم است نظارت دولت هم لازم است.

نظارت دولت مطلقا قابل اغماض نیست، اما نظارت غیر از دخالت‌کردن است.

این خبر درحال بروزرسانی است…

انتهای خبر/

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی