کد خبر : 2906
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 بهمن 1402 - 15:42

در مراسم اعزام کاروان راهیان نور دانش‌آموزی عنوان شد:

اردوی راهیان نور، از موثرترین روش‌های تحقق جهاد تبیین است

اردوی راهیان نور، از موثرترین روش‌های تحقق جهاد تبیین است
فرمانده سپاه رودبار جنوب در مراسم بدرقه کاروان راهیان نور دانش‌آموزی گفت: اردوهای راهیان نور یکی از روش‌های موثر تحقق جهاد تبیین است، چون در این اردوها الگوهای حماسه‌ساز به نسل جوان معرفی می‌شوند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری “رودبار ما“؛ دانش آموزان پسر شهرستان رودبار جنوب صبح امروز در قالب یک دستگاه اتوبوس با استقبال مسئولین راهی اردوی راهیان نور شدند.
 حجت‌الاسلام باقر خاور امام جمعه موقت شهرستان رودبار جنوب در مراسم بدرقه کاروان راهیان نور دانش‌آموزی گفت: هدف اردوی راهیان نور، آشنایی دانش آموزان با اهداف شهدا است.
وی ادامه داد: در این اردو دانش‌ آموزان با فرهنگ جهاد و شهادت و استفاده از فضای فرهنگی در مناطق عملیاتی جنوب کشور آشنا می‌شوند.
در ادامه این برنامه اسلام حاجب فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان رودبار جنوب اظهار کرد: اردوهای راهیان نور یکی از روش‌های موثر تحقق جهاد تبیین است، چون در این اردوها الگوهای موفق و حماسه‌ساز به نسل جوان معرفی می‌شوند.
وی در ادامه به تشریح جنگ ترکیبی دشمن پرداخت و خاطر نشان کرد: رسالت دانش آموزان در این جنگ بسیار مهم است.
اسلام حاجب دانش آموزان را سفیران همه دانش آموزان رودبارجنوب دانست و از آنان خواست از این سفر معنوی استفاده و مستندسازی کنند.
در ادامه مهدی بهرامی مدیر آموزش وپرورش رودبارجنوب با اشاره به سخن امام علی (ع) که می فرماید«در جهاد با مال و جان و زبان خویش در راه خداوند کوتاهى نکنید». عنوان کرد: وظیفه شما دانش آموزان بعد از این سفر معنوی جهاد با زبان است، شما بعد از این سفر معنوی باید روایتگران خوبی برای دیگر دانش آموزان و جامعه باشید.
وی خطاب به دانش آموزان گفت: اردوی راهیان نور احیاکننده فرهنگ شهادت، مقاومت است‌.
بهرامی با تاکید بر خودسازی و انجام عمل صالح در این سفر معنوی بیان کرد: خیلی از شهدا هم سن شما بودند که حتی از شهر شما به آن‌جا‌ رفتند بروید، ببینید و بیایید روایت کنید.
گفتنی است: در این اردوی پنج روزه که از ۱۰ بهمن ماه تا ۱۶ بهمن ماه جاری می‌باشد تعداد ۴۰دانش آموز پسر به همراه چهار نفر عوامل اجرایی از مناطق عملیاتی اروند، شلمچه، هویزه و طلائیه بازدید و از نزدیک با مناطق جنگی و با فرهنگ ایثار، شهادت و جان‌فشانی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس آشنا می‌شوند.

بر پایه این خبر مراسم بدرقه دانش آموزان باحضور امام جمعه موقت، فرمانده ناحیه مقاومت بسبج سپاه، معاون سیاسی فرمانداری، مدیر آموزش وپرورش و جمعی از فرهنگیان وبسیجیان برگزار شد.


انتهای خبر/پورحیدر

رودبارجنوب

اقتصادی