کد خبر : 2693
تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 دی 1402 - 10:33

دبیر سومین یادواره شهدای عشایر جنوب کرمان:

فرزند بزرگ عشایر، کمر دشمن را در جبهه مقاومت شکست

فرزند بزرگ عشایر، کمر دشمن را در جبهه مقاومت شکست
اسلام حاجب دبیر سومین یادواره شهدای عشایر جنوب کرمان گفت: شهید سلیمانی فرزند بزرگ عشایر، که کمر دشمن را در جبهه مقاومت شکست.

اسلام حاجب فرمانده ناحیه رودبار جنوب در حاشیه مراسم چهارمین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی و ۵۰۰شهید عشایر جنوب کرمان در گفتگو با خبرنگار رودبار ما شهدا را ستارگان درخشان انقلاب اسلامی دانست و افزود: شهدا گل‌های گلستان جامعه هستند و شهدای جامعه عشایری جنوب کرمان با وفا به انقلاب اسلامی هستند، که در طول تاریخ انقلاب اسلامی و قبل از آن همواره درهمه صحنه‌ها همراه انقلاب و نظام بودند.

وی گفت: شهدای عشایر و شهید حاج قاسم سلیمانی لحظه به لحظه عمرشان را بی‌وقفه با مجاهدت در راه انقلاب اسلامی و برافراشتن پرچم ایران صرف کردند و لحظه‌ای برای دفاع از این مرز و بوم درنگ نکردند.

وی با تمجید از رشادت‌های عشایر در همه صحنه‌های انقلاب اسلامی بیان کرد: مردم بدانید انقلاب اسلامی کمر آمریکا و استکبار را شکست.

فرمانده سپاه رودبار جنوب خاطر نشان کرد: اکنون کشور از اقتدار امنیتی خوبی برخوردار است و در شرایط قدرتمند و قوی به سر می‌برد که این شرایط مدیون رشادت‌های بسیاری از شهدا از جمله شهدای عشایر است.

اسلام حاجب تصریح کرد: عشایر فرصتی برای جامعه هستند و همه باید خود را خدمتگزار این قشر بدانند و در مسیر حمایت از این گروه اهتمام بیشتری داشته باشند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رودبار عنوان کرد: عشـایر در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی همچون دیگر اقشار مختلف مردم با وحـدت کلمه و با عزمی استوار به پیشـرفت انقلاب کمک کردنـد.

فرمانده سپاه رودبار جنوب، تصریح کرد: مردم نشان دادند که شهید حاج قاسم از خود حاج قاسم بُرد و اثربخشی بیشتری دارد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنایت تروریستی کرمان افزود: دشمن با جنایت کور کورانه فکر می‌کند می‌تواند حاج قاسم را از قلب مردم دور کند ولی سیل جمعیت عاشقان مکتب حاج قاسم روز به‌ روز بیشتر می‌شود.

حاجب اظهار کرد: اگر چه از نظر فیزیکی حاج قاسم از میان ما رفته، ولی راه و اندیشه حاج قاسم در همه اذهان جهانیان رسوخ پیدا کرد و برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی نوید شد.

وی افزود: وجود ۵۰۰ شهید عشایر جنوب کرمان نشانگر این است که عشایر پای عهدی که می‌بندد تا آخرین قطره خون خود می‌مانند.

دبیر سومین یادواره شهدای عشایر جنوب کرمان با بیان اینکه شهید سلیمانی الهام بخش جوانان و آزادی‌خواهان جهان است، اضافه کرد: شهادت شهید سلیمانی، نه تنها باعث تضعیف ایران نشد، بلکه باعث تقویت روحیه مقاومت و ایستادگی ملت ایران شد.

حاجب در پایان گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، شهید سلیمانی، برای دشمنان ایران، خطرناک تر از سردار سلیمانی است. چرا که باعث شده است به یک نماد جهانی و یک نیروی معنوی در آحاد ملت ایران تبدیل شوند. شهادت این جهانمرد، باعث شد که مردم سراسر دنیا با شخصیت و آرمان‌های این شید بیشتر آشنا شوند و حاج قاسم را به عنوان یک قهرمان جهانی بشناسند.

انتهای خبر/ پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی