کد خبر : 2523
تاریخ انتشار : شنبه 2 دی 1402 - 17:25

با پیگیری‌های دستگاه قضایی؛

صلح و سازش بین دو طایفه در رودبار جنوب برقرار شد

صلح و سازش بین دو طایفه در رودبار جنوب برقرار شد
با پیگیری‌های دستگاه قضایی صلح و سازش بین دو طایفه سهرابی و نارویی در رودبار جنوب برقرار شد.

به گزارش خبرنگار رودبار ما، با پیگیری و میانجی‌گری دستگاه قضایی رودبار جنوب و جمعی از مسئولین و معتمدین محلی، درگیری بین دو طایفه سهرابی و نارویی به صلح و سازش منجر شد.

امید بلوچ جعفری دادیار دادسرای عمومی و انقلاب در شعبه یک رودبار جنوب در این مراسم اظهار کرد: طی مراسمی با حضور مسئولین قضایی رودبار جنوب، معتمدین محلی و عموم مردم در راستای احیای سنت حسنه صلح و سازش، اختلافات بین این دو طایفه خاتمه یافت.

این مقام قضایی افزود: پس از ارجاع پرونده نزاع دو طایفه مذکور به دادسرای عمومی و انقلاب رودبار جنوب به همراه ریش سفیدان و معتمدین محلی در برگزاری جلسات مستمر و ارائه توصیه‌های لازم به اصحاب دعوی، طرفین طی مراسمی با حضور مسئولین قضایی و اجرایی و سران طوایف، طرفین در پیشگاه قرآن کریم، هم قسم شدند که کینه و کدورت‌های پیش آمده را از بین ببرند و در کنار یکدیگر با صلح و صفا زندگی کنند.

امید بلوچ جعفری دادیار دادسرای عمومی و انقلاب در شعبه رودبار جنوب در بخش دیگری از سخنان خود، صلح و سازش بین این دو طایفه را کاری بزرگ و موجب خشنودی خداوند متعال و در تأسی از سیره معصومین (علیهم السلام) برشمرد و از تلاش و کوشش مسئولین و اعضای شورای حل اختلاف و همچنین معتمدین و ریش سفیدان محلی در برقراری صلح و سازش قدردانی کرد و از عموم مردم خواست تا در کنار دستگاه قضایی در ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش در سطح جامعه همکاری و تعامل داشته باشند.

وی در پایان تأکید کرد: با توجه به نگاه ویژه ریاست قوه قضاییه مبنی بر لزوم بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه و استفاده در فسخ خصومات و اصلاح ذات البین، دستگاه قضایی رودبار جنوب با جدیت و ملاحظه ظرفیت‌های قانونی این موضوع را در دستور کار ویژه خود قرار داده است.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی