کد خبر : 2436
تاریخ انتشار : سه شنبه 28 آذر 1402 - 12:53

بانوی فعال فرهنگی:

ترویج فرهنگ کتابخوانی تاثیر مستقیمی بر توسعه فرهنگی جامعه دارد

ترویج فرهنگ کتابخوانی تاثیر مستقیمی بر توسعه فرهنگی جامعه دارد
مژده سعادت بانوی فعال فرهنگی رودبار جنوب گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی تاثیر مستقیمی بر توسعه فرهنگی جامعه دارد.

به گزارش خبرنگار رودبار ما، در این دنیای پر هیاهو هیچ چیز به اندازه یاری رساندن به مردم حال برخی از انسان‌ها را خوب نمی‌کند.

گویی مهربانی و دغدغه‌مندی در وجود برخی از این انسان‌ها ریشه دوانده و در قلب آنان جوانه زده است.

مژده سعادت طلبه جهادگری که سال‌هاست به میدان عمل حوزه فرهنگی و اجتماعی آمده و بخشی از وقت و زندگی خود را صرف انجام کارهای جهادی کرده است.

این بانوی خستگی ناپذیر که مسئول گروه جهادی رضوان است، به کمک اعضای این گروه جهادی در حال خدمت به مردم است و مردانه در حال جهاد در جبهه فرهنگی است.

این بانوی جهادگر علاوه بر گروه جهادی، عضو کمیسیون بانوان نخبه و فعال شهرستان، مسئول عقیدتی خادم الشهدای رودبار جنوب و زهکلوت و عضو ستاد بانوان نماز جمعه رودبار، مشاور و فعال فرهنگی و اجتماعی در مدارس و مساجد سطح شهرستان رودبار جنوب است.

موضوع جمعیت یکی از مسائلی است که این بانوی دغدغه‌مند و فعال حوزه فرهنگی و اجتماعی در آن ورود کرده‌اند و با برگزاری نشست‌ با بانوان به دنبال ترویج فرزند آوری است.

مژده سعادت در گفتگو با خبرنگار رودبار ما گفت: یکی از مسائلی که دشمن در عرصه فرهنگی و جنگ ترکیبی به دنبال آن بود مسأله حجاب و خانواده بود.

این بانوی جهادی ادامه داد: حجاب در رأس حیا قرار دارد و روایت هست آن‌کس که حیا ندارد دین ندارد پس ابتدا حیا را می‌برند و بعد غیرت را هدف قرار می‌دهند تا بتوانند به هدف خود که همان دور شدن از اسلام و ایمان هست کسی که ایمان نداشته باشد دیگر نگران از بین رفتن دین وارزش‌های جامعه اسلامی نیست.

وی افزود: در مدارس که هدف دشمن است ما سعی کردیم که با راه اندازی کتابخانه دانش‌آموزان را به جای رفتن به فضای مجازی و گرفتار شدن در منجلاب دشمن بیشتر درگیر کتابخوانی باشند.

این فعال فرهنگی تصریح کرد: برپایی نمایشگاه کتاب در مدارس از دغدغه‌ها و بیانات مقام معظم رهبری در اهمیت کتابخوانی برخاست و سعی داریم این کار فرهنگی را به تمام مدارس شهرستان انتقال دهیم.

مسئول گروه جهادی رضوان خاطر نشان کرد: کسی که زیست عفیفانه داشته باشد پایبند به ارزش‌های اخلاقی و رفتاری چه در جامعه و چه در خانواده است، وفادار و پایبند به زندگی مشترک همسری خوب و مادری مهربان که فرزندانش را با عشق تربیت می‌کند.

این بانوی جهادی اظهار کرد: در کمیته بانوان بیشتز دغدغه ما رفع مشکلات معضلات اجتماعی بانوان است که رکن اصلی کانون خانواده هستند.

وی بیان کرد: جلسه چهره به چهره با بانوان خانه‌دار در برنامه سه‌شنبه‌های مهدوی در شهرستان و بحث فرزند آوری از دیگر فعالیت‌های گروه ما در شهرستان رودبار جنوب است.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی