کد خبر : 2306
تاریخ انتشار : یکشنبه 5 آذر 1402 - 17:57

مدیر کل ثبت اسناد کرمان:

در عرصه دولت الکترونیک پیشتازیم

در عرصه دولت الکترونیک پیشتازیم
مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: این سازمان از پیشگامان عرصه تحول اداری به صورت الکترونیک است.

به گزارش سرویس اجتماعی پایگاه خبری رودبار ما، روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، ظهر امروز سیدمهدی هاشمی با فرماندار نرماشیر دیدار و در خصوص وضعیت حدنگاری اراضی و املاک شهرستان نرماشیر گفتگو  و ابراز امیدواری نمود پس از تعیین تکلیف و حدنگاری اراضی شهرستان‌های جنوبی استان در قرارگاه جهادی شهید سلیمانی، سایر مناطق کمتر توسعه‌یافته از جمله شهرستان نرماشیر نیز حدنگاری گردد.

هاشمی اظهار داشت: اسناد قولنامه‌ای بستر زمین‌خواری و سوءاستفاده را فراهم نموده است و مقام معظم رهبری به درستی در توصیف این قولنامه‌های غیررسمی، از تعبیر دقیق منشأ فساد یاد کردند.

وی افزود: حدنگاری با تثبیت مالکیت اشخاص، زمینه کاهش اختلافات ملکی و جرایم این حوزه را فراهم و نقش ویژه‌ای در امر قضازدایی ایفا می‌کند.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان بیان داشت: با توجه به عقب‌ماندگی سنواتی در حوزه صدور اسناد مالکیت حدنگار مناطق جنوبی استان، بر آن شدیم با بهره‌گیری از ظرفیت تمام واحدهای ثبتی و سایر دستگاه‌های اجرایی، حدنگاری اراضی روستایی شهرستان‌های جنوبی را به صورت جهادی تعیین تکلیف کنیم.

او اضافه کرد: یکی از ریشه‌های فراگیر شدن پدیده شوم قاچاق در جنوب استان، عدم توسعه بخش کشاورزی است که صدور اسناد مالکیت اراضی روستایی با ایجاد زمینه اخذ تسهیلات بانکی می‌تواند به رونق تولیدات کشاورزی و در نتیجه ایجاد اشتغال و امنیت پایدار منجر شود.

انتهای خبر/طهماسبیl

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی