کد خبر : 1508
تاریخ انتشار : یکشنبه 29 مرداد 1402 - 12:03

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودبارجنوب:

یکی از طوایف جنوب کرمان ۱۲ قبضه سلاح جنگی را داوطلبانه تحویل داد

یکی از طوایف جنوب کرمان ۱۲ قبضه سلاح جنگی را داوطلبانه تحویل داد
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودبارجنوب گفت: تعداد ۱۲ قبضه سلاح جنگی جمع آوری شده توسط یکی از متنفذین محلی رودبارجنوب تحویل مراجع قانونی شد.

به گزارش رودبار ما، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کرمان، حامد محمدی افزود: در راستای پویش “نه به سلاح غیرمجاز” و طرح “تحویل داوطلبانه سلاح”، تعداد ۱۲ قبضه سلاح غیرمجاز توسط‌ یکی از متنفذین محلی رودبارجنوب به مراجع انتظامی تحویل داده شد.
وی ضمن درخواست از سران طوایف به منظور همکاری در اجرای این طرح تصریح کرد: افرادی که سلاح غیرمجاز در اختیار دارند نسبت به تحویل سلاح و کمک به اجرای این طرح اقدام کنند.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودبارجنوب اظهار داشت: پس از مدت مشخص شده برای تحویل سلاح غیرمجاز، بدون اغماض و با قاطعیت با دارندگان این نوع اسلحه برخورد قانونی خواهد شد.
۳۱ تیر سال جاری دادستانی کرمان نیز در مورد نگهداری سلاح‌های غیرمجاز هشدار داد
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: به‌زودی اطلاعیه‌ای برای تحویل سلاح های غیرمجاز به دارندگان این نوع سلاح‌ها داده می‌شود و پس از آن با دارندگان سلاح‌ برخورد قاطع و بازدارنده انجام خواهد شد.
مهدی بخشی که در همایش روسای دادگستری ها و دادستان های سراسر استان سخن می گفت، افزود: در زمینه جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز و برخورد با دارندگان این سلاح‌ها هماهنگی های لازم در شورای تامین استان انجام شده است.
وی به طرح جمع‌آوری سلاح در این استان به ویژه در شهرستان‌های جنوبی اشاره کرد و گفت: پس از اغتشاشات سال گذشته سلاح هایی وارد کشور شد و در این زمینه برخوردی مناسبی در استان انجام شده است.
همچنین دبیر شورای تامین استان کرمان نیز ۲۴ مرداد سال جاری اعلام کرد، برای پیشگیری از ایجاد فضای رعب و وحشت به افرادی که سلاح غیرمجاز دارند فرصت داده شده تا ۳۱ شهریور سلاح گرم غیرمجاز خود را تحویل مراجع انتظامی و امنیتی دهند و از تخفیف‌های قانونی بهره‌مند شوند.
جلالی تاکید کرده چنانچه بعد از مهلت تعیین شده سلاح غیرمجاز کشف شود دارنده سلاح به اتهام حمل، نگهداری و استفاده از سلاح غیرمجاز و همچنین اقدام علیه امنیت ملی به دستگاه قضا معرفی می‌شود.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی