کد خبر : 1450
تاریخ انتشار : سه شنبه 24 مرداد 1402 - 17:21

نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی کرمان در مجلس شورای اسلامی؛

حقوق و مزایای کارکنان و کارگران افزایش پیدا کند

حقوق و مزایای کارکنان و کارگران افزایش پیدا کند
نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی خواستار افزایش حقوق و مزایای کارکنان بخش دولتی و سازمان‌های عمومی و غیردولتی و کارگران، کارگران بخش خصوصی و بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق‌های مختلف بازنشستگی هر سال متناسب با نرخ تورم شد.

به گزارش خبرنگار رودبار ما، منصور شکرالهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه باید بیش از گذشته شایسته سالاری مبتنی بر اخلاق اسلامی مبنای عمل باشد، گفت: باید عدالت در نظام پرداخت و جبران خدمات، جذب و نگهداری نیروهای متخصص در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم بیش از پیش در دستگاه‌های اجرایی سرلوحه قرار گیرد.

وی خواستار افزایش حقوق و مزایای کارکنان بخش دولتی و سازمان‌های عمومی و غیردولتی و کارگران، کارگران بخش خصوصی و بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق‌های مختلف بازنشستگی هر سال متناسب با نرخ تورم شد.

شکرالهی همچنین اظهار کرد: وزارتخانه‌های صمت، جهاد کشاورزی و کار و رفاه اجتماعی اقدامات لازم برای توسعه و ایجاد صنایع بسته‌بندی محصولات کشاورزی و سردخانه انجام دهند.

نماینده کهنوج در مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در تکمیل پروژه‌های نگین جازموریان در مجاورت منطقه ویژه اقتصادی جازموریان و توزیع مناسب و به موقع سهمیه سوخت در بخش کشاورزی صنعتی و معادن شد و گفت: باید سوخت لازم به موقع به مصرف کننده واقعی برسد و از ایجاد زمینه‌های قاچاق سوخت جلوگیری شود.

وی بر لزوم تسریع در تکمیل پروژه‌های در دست اقدام و راه‌های نیمه تمام بین شهری و روستایی و اصلاح نقاط حادثه خیز تاکید کرد و گفت: وزارت بهداشت تکمیل کادر درمانی پزشک و پرستار را متناسب با شاخص‌های مربوط در بیمارستان‌های تحت پوشش با جذب پزشکان و پرستاران متخصص در حوزه انتخابیه‌ام در دستور کار قرار دهند.

وی همچنین گفت: باید نسبت به جبران خدمات مطلوب و خدمات رفاهی فرهنگیان و اساتید و ارتقای کیفیت آموزش و تجهیزات آموزشی اقدامی شود که این باعث ایجاد حضور باانگیزه اساتید و معلمان در سر کلاس درس می‌شود.

شکراللهی با قدردانی از جذب  سرمایه‌گذار در طرح معدنی استخراج تیتانیوم در کهنوج گفت: برای تسریع در کار و رسیدن طرح به بهره‌برداری از وزیر صمت و مدیران سازمان تقاضا دارم در چارچوب قوانین و مقررات، مساعدت لازم را برای سرمایه گذار اعمال کنند و با تلاش و درایت موانع موجود بر سر راه سرمایه‌گذار را مرتفع سازند.

نماینده کهنوج در پایان بر لزوم حل مشکل خاموشی‌های پمپ‌های چاه کشاورزی و جبران خسارات وارده بر اثر سیل و رعد و برق در حوزه انتخابیه‌اش تشکر کرد.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی