کد خبر : 489
تاریخ انتشار : یکشنبه 14 اسفند 1401 - 3:32

در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رودبار جنوب مطرح شد:

نیمه شعبان؛ فرصتی برای تبیین اهمیت و ضرورت فرهنگ مهدویت

نیمه شعبان؛ فرصتی برای تبیین اهمیت و ضرورت فرهنگ مهدویت
فرماندار رودبار جنوب گفت: جشن‌های اعیاد شعبانیه فرصت مناسبی برای تبیین اهمیت و ضرورت فرهنگ مهدویت است.

به گزارش سرویس فرهنگی رودبار ما، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رودبار جنوب ظهر امروز با حضور مسئولان در محل دفتر فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه رودبارجنوب تشکیل شد.

حجت الاسلام افشار منش، امام جمعه شهرستان رودبار جنوب در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان که با محوریت برنامه‌های اعیاد شعبانیه برگزار شد، گفت: نیمه شعبان همانند شب قدر است و این جشن باید خیلی با‌ شکوه برگزار شود.

وی در ادامه افزود: جشن‌های نیمه شعبان حدود شرعی باید رعایت شود،جشن‌های اعیاد شعبانیه فرصت مناسبی برای تبیین اهمیت و ضرورت فرهنگ مهدویت است.

نیمه شعبان بهترین فرصت برای ایجاد فضای معنوی در بین جوانان است

اسلام حاجب فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رودبارجنوب در این جلسه با بیان اینکه برگزاری مراسم در مناسبت‌ها مختلف هدفمند باشد، گفت: مهم‌ترین هدف این مراسم‌ها باید افزایش شناخت و معرفت مردم نسبت به ائمه معصومین و سیره و سنت آنها باشد زیرا بعد از شناخت صحیح محبت و علاقه‌ای ناگسستنی شکل می‌گیرد.

وی با بیان اینکه شب نیمه شعبان همانند شب قدر است، خاطر نشان کرد: در راستای منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی، عید نیمه شعبان بهترین فرصت برای ایجاد فضای نشاط آور و معنوی در بین جوانان است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رودبارجنوب تصریح کرد: برنامه ریزی برای گرامیداشت ایام ملی، اعیاد اسلامی و برپایی آئین‌های با شکوه، به قدری پر محتوا و با کیفیت باشد که در آن تمام ابعاد مختلف جامعه اعم از توان مردمی، اصناف و دستگاه‌های فرهنگی لحاظ شود.

عید نیمه شعبان بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ مهدویت است

علی پرورش، فرماندار شهرستان رودبار جنوب نیمه شعبان را بهترین فرصت برای افزایش امید و نشاط در جامعه دانست و اظهار کرد: عید نیمه شعبان بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ مهدویت است وباید با شکوه چشمگیری این جشن برگزار شود.

پرورش با تاکید بر مردمی اجرا شدن و برنامه ریزی منسجم برای اعیاد نیمه شعبان اظهار امیدواری کرد: امسال با شکوه تر از سال‌های گذشته اعیاد اسلامی به ویژه جشن نیمه شعبان با مشارکت حداکثری مردم و جوانان برگزار شود.

وی در پایان گفت: ادارات و نهادهای دولتی آماده هرگونه همکاری برای بهتر برگزار نمودن عید بزرگ نیمه شعبان در شهرستان هستند و مشارکت خواهند کرد.

انتهای خبر/پ

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی