کد خبر : 182
تاریخ انتشار : دوشنبه 3 بهمن 1401 - 20:59

پس از دو سال تعطیلی؛

پنجم بهمن ماه ثبت نام معتکفین آغاز می شود/«اعتکاف» فرصتی برای رشد معنویت

پنجم بهمن ماه ثبت نام معتکفین آغاز می شود/«اعتکاف» فرصتی برای رشد معنویت
مسئول برگزاری مراسم معنوی اعتکاف شهرستان رودبارجنوب گفت: ثبت نام معتکفین از پنجم بهمن ماه در دو مسجد شهرستان آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی  رودبار ما، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسم اعتکاف ظهر امروز در دفتر امام جمعه رودبارجنوب برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبر افشارمنش در این جلسه با بیان اینکه اظهار کرد: ماه رجب ماه خدا و ماه عبادت است و بهترین فرصت برای خودسازی است، در این ماه بسیاراستغفار کنید که خداوند بخشنده است.

امام جمعه رودبارجنوب خاطر نشان کرد: ان شاءالله خداوند به همه ما توفیق عنایت فرماید که مخاطب این الرجبیون باشیم.

امام جمعه رودبارجنوب ابراز کرد: اعتکاف یکی از ظرفیت های موجود برای انجام کارهای بزرگ فرهنگی و رشد معنویت است و خودسازی و صیقل دادن روح انسان از برکات اعتکاف است.

حجت الاسلام افشارمنش با اشاره به این که به دلیل انتشار ویروس کرونا، چند سالی اعتکاف تعطیل شد، اظهار کرد: ان شاءالله امسال این مراسم معنوی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مساجد برگزار می شود.

«اعتکاف» یک فرصت فرهنگی است

امام جمعه رودبارجنوب‌ گفت: از آنجایی که دشمنان از هر ابزاری جهت دوری جوانان از دین استفاده می کنند لذا حضور جوانان در مراسم اعتکاف امسال می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

برگزاری مراسم اعتکاف دانش آموزی در دو بخش شهرستان

 حجت الاسلام ناوکی نیز در این جلسه بیان کرد: ثبت نام اعتکاف از پنجم بهمن در شهرستان آغاز می‌شود و دو تا از مساجد شهرستان برای ثبت نام معتکفان اعلام آمادگی کرده اند.

مسئول برگزاری مراسم معنوی اعتکاف شهرستان رودبارجنوب بیان کرد: شرکت کنندگان در این مراسم معنوی طی دو الی سه روز آینده می‌توانند با مراجعه به سامانه ای که در اختیار آن‌ها گذاشته می شود برای ثبت نام اقدام کنند. 

آنچه که در اعتکاف قابل تامل است حضور مختلف مردم از اقشار و گروه های متفاوت در یک مجموعه ای به نام مسجد است که همچون سنگری گرد هم می آیند و می توان اینگونه گفت که پیر و پادشاه و خرد و کلان و زن و مرد در بین معتکفین فرقی ندارد و نمود کامل ملاک و برتری افراد که همان ایمان و تقوای الهی است را می توان به چشم دید و ملاحظه کرد.

اعتکاف دانش آموزی راهی برای رسیدن به کمال است و طی این سه روز معتکفین برای از خود گذشتن های مادی و دنیوی و پلی برای بندگی خاضعانه و خالصانه که با اتمام این فرصت مهم انسان بیشتر در مسیر تعبدی خداوند قرار می گیرد و شور بندگی خود را برای یک سال دیگر تشدید و تکرار می کنند.

شایان ذکر است؛ اعتکاف دانش آموزی در شهرستان رودبارجنوب و شهر جازموریان برگزار می شود.

انتهای خبر/پ

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی