کد خبر : 3627
تاریخ انتشار : سه شنبه 18 اردیبهشت 1403 - 17:39

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رودبار جنوب:

بسیج سازندگی، چراغ امید را در دل محرومان روشن کرد

بسیج سازندگی، چراغ امید را در دل محرومان روشن کرد
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رودبار جنوب گفت: بسیج سازندگی چراغ امیدواری محرومان برای تحقق خواسته‌هایشان در تمامی عرصه‌ها را روشن کرده است.  

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری 《رودبار ما》؛ بعد از جنگ تحمیلی، بسیج در عرصه سازندگی سنگ‌تمام گذاشته و در عرصه ساخت مسکن محرومان، ایجاد اشتغال، اهدای جهیزیه، آبرسانی به روستاها و کشاورزی خدمات قابل توجهی را ارائه داده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رودبار جنوب اظهار کرد: مهم‌ترین اقدامات و برنامه‌های بسیج سازندگی ناحیه مقاومت رودبار جنوب محرومیت‌زدایی، رفع مشکلات مناطق کم برخوردار و همچنین اشتغال‌زایی است.

اسلام حاجب فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رودبار جنوب در گفتگو با خبرنگار “رودبار ما” با گرامیداشت هفته بسیج سازندگی گفت:
تقویم اردیبهشت‌ماه ایران اسلامی مزین است به نام بسیج سازندگی که از بطن حقیقت انقلاب روییده شد و با خدمت خالصانه گروه‌‌های جهادی در مسیر تابناک آرمان‌‌های این انقلاب، افتخارات بی‌‌نظیری خلق کرد و در بحران‌‌های طبیعی و غیرطبیعی از مشقات و سختی‌‌های مردم عزیزمان کاست و  می‌‌توان ادعا کرد که جهادگران بسیج سازندگی با ساختن کشورمان در مقاطع مختلف نقشه دشمنان این نظام را برای عقب ماندگی خنثی کردند.

وی ادامه داد: بسیج سازندگی با تشکیل گروه‌های جهادی در سراسر کشور توانسته خدمات گسترده به جامعه و قشر محروم در شرایط بحرانی زلزله، سیل، کرونا، درختکاری جاده سازی ارایه دهد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رودبار جنوب با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند ما جز با کار جهادی و انقلابی نخواهیم توانست این کشور را به سامان برسانیم، گفت: هرجا در کشور به حرکت‌‌های جهادی در عرصه‌‌های مختلف، میدان داده شد بن‌ بست‌‌ها شکست و سرعت پیشرفت دوچندان شد.

حاجب خاطر نشان کرد: بسیج سازندگی همواره منشأ خیرات و برکات فراوانی بوده و به عنوان رکن اساسی در تحقق سیاست‌ها و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی در توسعه مناطق محروم و کم برخوردار، عملکردی درخشان و قابل قبول از خود به جای گذاشته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رودبار جنوب تصریح کرد: اینک با گذشت ۲۴ سال از زمان تأسیس بسیج سازندگی، با بسط و توسعه دامنه وظایف و محور‌های خدمات‌رسانی خود در زمینه‌های محرومیت ‌زدایی، اقتصاد مقاومتی، حضور در حوادث غیرمترقبه و برپایی اردو‌های جهادی در خدمت به مردم و شتاب بخشیدن به روند اجرای طرح‌های محرومیت زدای نظام مقدس جمهوری اسلامی، سنگ تمام گذاشته است.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های سپاه در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب، تلاش در جهت ترویج ازدواج آسان و کم کردن هزینه‌های زندگی برای زوج‌های جوان می‌باشد که بسیج سازندگی سپاه رودبار جنوب اقدام به برگزاری جشن ازدواج آسان برای ۲۰ زوج جوان نمود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج رودبار جنوب، ساخت منزل مسکونی، ساخت سرویس بهداشتی و حمام، توزیع بسته‌های معیشتی، اهدا جهیزیه به ۱۱۰ زوج، ساخت مسجد، ساخت جاده روستایی، اهداء ۳هزار بسته لوازم‌التحریر، درمان ۶۰۰ بیمار نیازمند، ایجاد اشتغال پایدار برای ۳۰ نفر در طرح‌های اقتصاد مقاومتی، ساخت و تعمیر پنج مدرسه را از دیگر اقدامات سپاه ناحیه رودبار جنوب در این شهرستان عنوان کرد.

حاجب افزود: همراهی با دستگاه‌های اجرایی در تحقق و تکمیل طرح‌های عمرانی، راه اندازی کارگاه‌های کوچک و زود بازده اقتصاد مقاومتی، احیا و لایروبی قنوات، مرمت راه‌ها در مناطق صعب العبور، انجام برنامه‌های فرهنگی، اعتقادی، تربیتی  تنها بخشی از خدمات قابل توجه و تقدیر بسیج سازندگی رودبار جنوب است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رودبار جنوب به مهم‌ترین برنامه‌های هفته بسیج سازندگی اشاره کرد و افزود: اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم، توزیع کمک‌های مومنانه، بازدید از طر‌های بسیج سازندگی و محرومیت‌زدایی، تجلیل از معلمان جهادگر و تجمع جهادگران از مهم‌ترین برنامه‌های این هفته در شهرستان رودبار جنوب است.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی