کد خبر : 3506
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 اردیبهشت 1403 - 8:51

رئیس دادگستری رودبار جنوب:

چاه‌های آب غیر مجاز و فاقد پروانه پلمب می‌شوند

چاه‌های آب غیر مجاز و فاقد پروانه پلمب می‌شوند
رئیس دادگستری شهرستان رودبار جنوب گفت: حفر چاه و بهره‌برداری از چاه‌های فاقد پروانه خلاف مقررات قانونی است و با توجه به مصوبه شورای پیشگیری، شناسایی و با دستور قضایی پلمب خواهند شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری《 رودبار ما》؛ جلسه حفظ منابع آب و پیشگیری از تصرفات حریم و بستر رودخانه‌ها با حضور طاهری رئیس دادگستری، پرورش فرماندار، سالاری معاون فرماندار، میرشکاری رئیس آب منطقه‌ای ،جلالی رئیس آبفا، بخشداران مرکزی و هلیل دشت رودبار جنوب برگزار گردید.

محمد فرجام طاهری رئیس دادگستری رودبار جنوب در جلسه حفظ منابع آب و پیشگیری از تصرفات حریم و بستر رودخانه‌ها اظهار کرد: بایستی اداره آب منطقه‌ای با نظارت مداوم وسرکشی از تجاوز به  حریم و بستر رودخانه‌ها جلوگیری و از متخلفان شکایت کند تا شاهد برخورد جدی و قاطع دستگاه قضایی با متخلفان باشد.

وی ادامه داد: بیشترین مصرف آب از منابع زیر زمینی در بخش کشاورزی است که برای مدیریت مصرف در حوزه کشاورزی باید به صورت کاربردی برنامه‌ریزی شود و توازن بین کشت هدفمند و منابع آبی وجود داشته باشد.

فرجام طاهری گفت: تصرف، کشاورزی و ساخت ساز در حریم و بستر رودخانه خلاف قانون است و محدثات غیرقانونی با دستور قضایی قلع و قمع خواهند شد.

وی با بیان این مطلب که مصرف صحیح از منابع آب و میزان برداشت باید فرهنگ سازی شود، افزود: برای حفظ منابع آبی و مصرف صحیح، با توجه به محدودیت منابع آب باید مصرف مناسب فرهنگ سازی شود.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی