کد خبر : 3401
تاریخ انتشار : جمعه 7 اردیبهشت 1403 - 12:40

امام جمعه جازموریان:

خدشه‌دار کردن استقلال ملی مهم‌ترین برنامه شیطانی دشمن؛ عملیات “وعده صادق” شناسنامه ایران قوی است

خدشه‌دار کردن استقلال ملی مهم‌ترین برنامه شیطانی دشمن؛ عملیات “وعده صادق” شناسنامه ایران قوی است
امام جمعه جازموریان گفت: در عملیات وعده صادق به هیچ وجه مسئله تعداد موشک‌های به زمین نشسته نیست بلکه مسئله قدرت، جسارت و شهامتی است که در دل ملت‌ها جوانه زد.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری “رودبار ما”؛ امام جمعه جازموریان: وتوی آمریکا مانع عضویت رسمی فلسطین در سازمان ملل شد

 

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صادقی امام جمعه جازموریان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به عملیات وعده صادق، تصریح کرد: موضوع اصلی در قضایای اخیر «اثبات ظهور قدرت اراده ملت ایران و نیروهای مسلح در عرصه بین‌المللی است» نه تعداد موشک‌های شلیک شده و یا به هدف اصابت کرده است.

 

حجت‌الاسلام صادقی ادامه داد: در عملیات وعده صادق به هیچ وجه مسئله تعداد موشک‌های به زمین نشسته نیست بلکه مسئله قدرت، جسارت و شهامتی است که در دل ملت‌ها جوانه زد، شکست هیمنه اسرائیل جنایت‌کار و مسئله تشجیع و قوت قلب مسلمانانی است که اسیر حکام بی‌لیاقت و دنیا زده هستند.

 

امام جمعه جازموریان با اشاره به عدم موافقت آمریکا با عضویت فلسطین در سازمان ملل، عنوان کرد: بی شک در موضوع فلسطین دنیا تکانی خورده است که پیش از این اصلا سابقه نداشته است، این اتفاق در حالی رقم خورده که فلسطینی‌ها در زمینه رسانه، فناوری اطلاعات و حتی در امور روزمره خود دچار محدودیت هستند.

 

وی افزود: در این میان، هم خود فلسطینی‌ها نقش ویژه‌ای داشته‌اند و هم خبرنگارانی که برای رساندن صداهای آن‌ها به دنیا، خودگذشتگی کرده‌اند و در وسط میدان جنگ حضور دارند.

 

حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه قرار بود فلسطین یکصد و نود و چهارمین عضو سازمان ملل شود، ابراز کرد: ۱۲ رأی موافق شورای امنیت سازمان ملل، نشان‌دهنده این است که در ۷ ماه اخیر با وجود تلاش مداوم آمریکا و رژیم صهیونیستی، کشورهای جهان گرایش بیشتری به سمت دفاع از حقوق ملت فلسطین پیدا کرده‌اند و عضویت رسمی فلسطین در سازمان ملل را مقدمه‌ای برای تحقق سناریوی دو دولت می‌دانند.

 

خطیب جمعه جازموریان اظهار کرد: وتوی آمریکا مانع از تحقق این هدف شد و جهانیان یک بار دیگر فهمیدند که همراهی دو نگرش ایدئولوژی صهیونیسم و امپریالیسم آمریکایی اجازه نمی‌دهد که صلح و آرامش بر منطقه و دنیا حکم‌فرما شود.

 

وی با اشاره به روز ملی خلیج فارس، خاطرنشان کرد: استقلال ملی به‌ عنوان یکی از مؤلفه‌های حیاتی بقای یک ملت می‌باشد، همان احساس هویتی است که وقتی یک ملت آن را کرد، آن‌ وقت استعدادها در او شکوفا می‌شود و کشور پیشرفت می‌کند از این رو دشمنان برای متوقف یا کُند کردن سرعت پیشرفت ایران اسلامی، راهبرد خدشه‌دار کردن استقلال ملی را در برنامه شیطانی خود قرار می‌دهد.

 

حجت‌الاسلام صادقی تأکید کرد: دشمنان می‌خواهند باور به استقلال را تغییر دهند بنابراین صریحا استقلال کشور را یک امر قدیمی و کهنه‌ شده می‌نامند و می‌گویند؛ امروز دیگر استقلال کشورها مطرح نیست یعنی در نقشه‌ جغرافیای جهانی یک قدرتی وجود دارد، آن قدرت تصمیم می‌گیرد و همه عمل می‌کند، آن‌ها در حال ترویج این تفکر هستند که به این کار نفوذ می‌گویند.

 

امام جمعه جازموریان عنوان کرد: دشمن ذیل راهبرد ستیز با استقلال ملی ملت ایران، تحریف نام خلیج فارس را در دستور کار خود قرار داده است از این رو باید به خاطر داشته باشیم امروز درگیری جهانی بین حرکت استکباری و حرکت ارزشی و استقلال ملی و هویتی است که مظهر آن انقلاب اسلامی یا جمهوری اسلامی است.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی