کد خبر : 3373
تاریخ انتشار : جمعه 31 فروردین 1403 - 13:00

امام جمعه جازموریان:

عیار تسلیحات ایرانی در عملیات «وعده صادق» مشخص شد

عیار تسلیحات ایرانی در عملیات «وعده صادق» مشخص شد
امام جمعه جازموریان با بیان اینکه عملیات وعده صادق جلوه‌ای از هماهنگی میدان و دیپلماسی بود، گفت: عیار تسلیحات ایرانی برای کل دنیا در این عملیات مشخص شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری 《رودبار ما》؛ حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صادقی امام جمعه جازموریان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته  با تبریک عملیات غرورآفرین وعده صادق، ابراز کرد: اقدام ایران در پاسخ به ترور دمشق چند گام فراتر از عملیات رژیم صهیونیستی بود با این وجود این عملیات اخیر جهات مختلف اعم از ناکامی غرب در رهگیری قدرت محدود موشکی ایران، عظمت قدرت آتش لحظه‌ای ایران و این که عملیات وعده صادق تنها نمایش قدرت نه اِعمال قدرت بود.

صادقی در ادامه با بیان اینکه حماسه وعده صادق، تجلی هنر هماهنگی دیپلماسی و میدان بود، خاطرنشان کرد: در علم سیاست، صیانت از سه‌گانه «کیان»، «حریم» و «منافع» از مهم‌ترین دستور کارهای نظام و حاکمیت هر کشوری است.

حجت‌الاسلام صادقی بیان کرد: کشورها برای موفقیت در حفظ و حراست از «کیان»، «حریم» و «منافع»، از تمام ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل خود استفاده می‌کنند که مهم‌ترین این ظرفیت‌ها، قدرت سخت «میدان» (عرصه عملیات نظامی) و قدرت نرم «دیپلماسی» است.

خطیب جمعه جازموریان اظهار کرد: در اولین عملیات نظامی مستقیم و پیروزمندانه سپاهیان اسلام علیه رژیم سفاک و نسل‌کُش صهیونیستی، تحقق اصل هماهنگی‌های میدان و دیپلماسی، جلوه این پیروزی را صد چندان کرد.

وی تصریح کرد: دو روی سکه‌ هدف اصلی عملیات وعده صادق، «تثبیت قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی» و «نواختن سیلی کمرشکن به رژیم صهیونسیتی» بود که دو هدف در این عملیات به نحو احسن محقق شد.

حجت‌الاسلام صادقی عنوان کرد: در واقعیت میدانی، ساعت چهار صبح سیستم پدافند رژیم جعلی از کار افتاد گر چه وقت آن بود که آتش سنگین‌تری حواله رژیم کنیم اما عملیات را متوقف کردیم زیرا به خواسته خودمان یعنی تفهیم قدرت بازدارندگی به رژیم و اربابش رسیدیم البته آمریکا این پیام را بهتر و زودتر درک کرد و قلاده به سگ هارش زد.

امام جمعه جازموریان با اشاره به سالروز تاسیس سپاه پاسداران تاکید کرد: سپاه پاسداران نهادی مکتبی برای صیانت و اعتلای گفتمان انقلاب است تشکیل این نهاد که نتیجه هوشمندی و درایت الهی امام راحل بود امروز الحمدالله به مثابه «کَشَجَرَهٍ طَیِّبَهٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ» است.

وی خاطرنشان کرد: هویت سپاه ذیل هویت نورانی و مبارک گفتمان انقلاب اسلامی، قوام می‌یابد اگر چه سپاه هویتی نظامی دارد اما نظامی‌گری در واقع یک بُعد از ابعاد این نهاد مکتبی است.

حجت الاسلام صادقی تصریح کرد: سپاه نهادی نظامی در جهت اهداف و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی است و حفاظت و نگهبانی از نظام و حکومت اسلامی مهم‌ترین رکن آن را تشکیل می‌دهد.

خطیب جمعه جازموریان اضافه کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در افقی فرازمند، دارای آرمان‌های مکتبی، انسانی و جهان‌ شمول است که باید همیشه حرکت خود را به آن سو جهت دهد.

انتهای خبر/پورحیدر

رودبارجنوب

اقتصادی