کد خبر : 3338
تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 فروردین 1403 - 8:23

امام جمعه رودبار جنوب:

فلسفه عید فطر وحدت مسلمانان حول محور ولایت است

فلسفه عید فطر وحدت مسلمانان حول محور ولایت است
امام جمعه رودبار جنوب گفت: فلسفه عید فطر وحدت مسلمانان حول محور ولایت است.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری 《رودبار ما》؛ حجت‌الاسلام والمسلمین اکبر افشارمنش امام جمعه رودبار جنوب در خطبه‌های نماز عید سعید فطر ضمن تبریک این عید بزرگ اظهار کرد: ما در ماه رمضان دستاوردهای را کسب کردیم و باید آن‌ها را در بعد از ماه رمضان بتوانیم آن را حفظ کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه عید فطر روز آمرزش گناهان است، گفت: کمترین چیزی که در روز عید فطر خداوند با بندگان خود عطا می‌کند، بخشش گناهان است.

امام جمعه رودبار جنوب بیان کرد: ماه مبارک رمضان تصفیه خانه نفس و فرصتی برای رجوع به فطرت انسان است و به همین دلیل پایان این ماه پر خیر و برکت از طرف خداوند متعال عید قرار داده شده است.

وی افزود: فلسفه عید فطر وحدت مسلمانان حول محور ولایت است.

افشارمنش خاطر نشان کرد: زکات فطره بر همه کسانی که قبل از شب عید فطر انسان بالغ باشند واحب است و باید زکات فطره به قصد قربت انجام شود و زکات فطره مهمان اگر نان خور خانواده باشد واجب است.

امام جمعه رودبار جنوب بیان کرد: خانواده‌های رودباری مراقبت کنند و با توجه به اتفاقات رخ داده در شهرستان از نگهداری هر گونه سلاح در منزل خودداری کنند.

وی مجدداً از حضور مردم در انتخابات تشکر کرد و متذکر شد: منطقه ویژه اقتصادی جازموریان که به تصویب مجلس رسیده است امام کلنگ زنی آن به تاخیر افتاده، لذا نماینده مردم ۶ شهرستان جنوبی ابن موضوع را پیگیری کند چرا که با راه اندازی این منطقه زمینه اشتغال خیلی از جوانان فراهم خواهد شد.

انتهای خبر/پورحیدر

رودبارجنوب

اقتصادی