کد خبر : 3267
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 فروردین 1403 - 7:11

امام‌ جمعه جازموریان:

۱۲ فروردین، روز تبلور ایمان و اتحاد ملت ایران است

۱۲ فروردین، روز تبلور ایمان و اتحاد ملت ایران است
امام جازموریان گفت: دوازدهم فروردین، روز تبلور ایمان و اتحاد ملت ایران و همه‌پرسی نظام جمهوری اسلامی پرمشارکت‌ترین همه‌پرسی برگزار شده در دنیاست.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری《رودبار ما》؛ ۱۲ فروردین ماه روز تحقق آرمان‌های مردمی بود که سال‌ها سختی‌های بسیاری را به جان خریده بودند تا روزی به خواسته خود که همان استقلال و آزادی بود، دست یابند؛ مردمی که در طول تاریخ پرفراز و نشیب خود حاکمیت‌های گوناگونی را تجربه کردند و تحت سلطه استبداد سختی‌های بسیاری دیدند اما همچنان به برپایی حکومتی الهی و عدالت محور امید داشتند.

در این روز ملت قهرمان ایران پس از شکست حکومت وابسته ستمشاهی به حاکمیت دینی و الهی رأی «آری» داد تا این حکومت زیر چتر ارزش‌های معنوی بتواند مسیری الهام بخش را برای مردم ایران تعیین کند و الگویی از حکومت مردم بر مردم ارائه دهد.

۱۲ فروردین روز تجدید میثاق دوباره با امام و رهبری است

حجت‌الاسلام کاظم صادقی امام جمعه جازموریان در گفتگو با خبرنگار رودبار ما ضمن تبریک ۱۲ فروردین ماه روز جمهوری اسلامی، اظهار کرد: ۱۲ فروردین، روزی است که ملت قهرمان ایران به جمهوری اسلامی «آری» به نشانه روئیدن و به ثمر رسیدن اندیشه‌های پاک گفت و این حرکت تا اتصال به حکومت حضرت بقیه‌الله العظم (عج) ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در طول این ۴۵ سال از عمر با برکت جمهوری اسلامی ایران جبهه استکبار و در رأس آن‌ها آمریکا، با حربه‌های گوناگون برای مهار قدرت روزافزون جمهوری اسلامی ایران دست به توطئه‌های زیادی زده‌ است، اما ملت قهرمان ایران همه این نقشه‌ها را نقش بر آب کرده است.

وی ادامه داد: مردم با بصیرت و عاشق حکومت الهی جمهوری اسلامی به رغم تمام کارشکنی‌ها و نیرنگ‌های دشمنان همچنان پای آرمان‌های این حکومت ایستاده‌اند و سینه‌های خود را سپر رگبار گلوله‌های دشمنان در جنگ سخت و نرم قرار می‌دهند.

امام جمعه جازموریان خاطرنشان کرد: دوازدهم فروردین، روز تبلور ایمان و اتحاد ملت ایران است، و همه‌پرسی نظام جمهوری اسلامی پرمشارکت‌ترین همه‌پرسی برگزار شده در دنیاست.

صادقی با تأکید بر اینکه امام (ره ) انقلاب اسلامی را با تکیه بر مردم به پیروزی رساند، عنوان کرد: شاه توسط مردم ساقط شد لذا امام خمینی (ره ) دستور داد تا حکومت آینده کشور هم توسط مردم تعیین شود و با این کار آینده انقلاب را تضمین کرد.

وی تأکید کرد: تنها راه ماندگاری جمهوری اسلامی الگو گیری محض از نهج البلاغه و سبک مدیریتی امیرمؤمنان علی (ع) است.

صادقی بیان کرد: مکتب نهج‌البلاغه؛ شرط ادامه حیات انقلاب اسلامی است در نسخه شفابخش نهج البلاغه، سه مولفه اساسی تقوا، زهد و بصیرت برای ساحت‌های فردی و اجتماعی وجود دارد.

وی ابراز کرد: امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) به این امر اذعان دارند که اگر ما بخواهیم امروز انقلاب اسلامی را ادامه دهیم، یعنی آنچه به‌ معنای واقعی کلمه انقلاب اسلامی است بایستی اسلام را همه‌جانبه مراعات کنیم که نمودارش نهج البلاغه است.

امام جمعه جازموریان گفت: ۱۲ فروردین روز تجدید میثاق دوباره با امام و رهبری است و در این روز به جهان نیز نشان می‌دهیم که امام خمینی (ره) راهی برای سعادت انسان گشود و هیچ گاه بسته نخواهد شد.

انتهای خبر/پورحیدر

رودبارجنوب

اقتصادی