کد خبر : 3256
تاریخ انتشار : جمعه 10 فروردین 1403 - 12:40

امام جمعه جازموریان:

حکومت حضرت علی (ع) مصداق جمهوری اسلامی است

حکومت حضرت علی (ع) مصداق جمهوری اسلامی است
امام جمعه جازموریان گفت: حکومت حضرت علی (ع) مصداق جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی 《رودبار ما》؛ حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صادقی امام جمعه جازموریان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته  با اشاره به این که مقام معظم رهبری در دیدار با شاعران جنگ رسانه‌ای را بزرگترین چالش و درگیری اصلی جبهه مقاومت دانستند، اظهار کرد: برای مواجهه قدرتمند با این چالش و حضور در میدان جنگ رسانه‌ای شناخت میدان نبرد، آرایش جنگی دشمن و تکنیک‌های آن ضروری است زیرا بدون شناسایی دشمن و شگردهای او نمی‌توان موفق بود.

وی ابراز کرد: گام دوم برای پیروزی در جنگ رسانه‌ای دشمن، امیدبخشی، نگاه روشن به آینده و نوید پی‌درپی پیروزی به‌ صورت حقیقی است.

خطیب جمعه جازموریان مهم‌ترین راه مبارزه با جنگ رسانه‌ای را رفع مشکلات داخلی و تحقق به تمام معنای شعار سال برشمرد و خاطرنشان کرد: رفع مشکلات داخلی و چشم‌ دوختن بر آرمان اصلی مقاومت مهم‌ترین فرصت برای پیروزی در این نبرد است.

وی ادامه داد: پیروزی در این نبرد با تامین سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی، توجه به بنگاهای تولیدی در قالب تعاونی، حمایت از کارآفرینان، اعتقاد به توانمندی‌های داخلی، توجه ویژه به بازار سرمایه و اصلاح ساختار بورس، توجه ویژه به اقتصاد دانش‌بنیان، اصلاح سیاست‌های ارزی، اصلاح روند خصوصی‌سازی و رفع انحصارات در اقتصاد تحقق پیدا خواهد کرد.

حجت‌الاسلام صادقی در ادامه ضمن تبریک ۱۲ فروردین ماه روز جمهوری اسلامی، تاکید کرد: تنها راه ماندگاری جمهوری اسلامی الگو گیری محض از نهج البلاغه و سبک مدیریتی امیرمؤمنان علی (ع) است.

امام جمعه جازموریان خاطرنشان کرد: مکتب نهج‌البلاغه؛ شرط ادامه حیات انقلاب اسلامی است در نسخه شفابخش نهج البلاغه، سه مولفه اساسی تقوا، زهد و بصیرت برای ساحت‌های فردی و اجتماعی وجود دارد.

وی بیان کرد: امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) به این امر اذعان دارند که اگر ما بخواهیم امروز انقلاب اسلامی را ادامه دهیم، یعنی آنچه به‌ معنای واقعی کلمه انقلاب اسلامی است بایستی اسلام را همه‌جانبه مراعات کنیم که نمودارش نهج البلاغه است.

حجت الاسلام صادقی تصریح کرد: مهمتر از همه به تعبیر امام خمینی (ره) «جمهوری اسلامی ایران، این هنر را کرده که بت‌های عظیم تخیلی را شکسته، رعب و وحشت را از دل مظلومان برداشته و در دل ستمگران گذاشته است و این خود از یک ملت بی‌عِدّه و عُدّه کافی، معجزه‌ای است که به ید قدرت الهی تحقق یافته است.»

انتهای خبر/پورحیدر

رودبارجنوب

اقتصادی