کد خبر : 3048
تاریخ انتشار : یکشنبه 29 بهمن 1402 - 7:00

راه اندازی ۹ کانال انتخاباتی در شبکه استانی صدا وسیمای مرکز کرمان

راه اندازی ۹ کانال انتخاباتی در شبکه استانی صدا وسیمای مرکز کرمان
مدیر کل صدا وسیما مرکز کرمان گفت: برای آشنایی بهتر با نامزد‌های انتخاباتی ۹ کانال انتخاباتی در ۹ حوزه انتخابی کرمان راه اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری “رودبار ما“؛ احمد علیرمضانی مدیر کل صدا وسیما مرکز کرمان با تبریک اعیاد شعبانیه در گفتگو ویژه خبری درخصوص نقش تاثیرگذار رسانه ملی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت: یک نکته اساسی وجود دارد این است که امروزه همه مردم با هر مقدار آشنایی با فضای رسانه که دارند به وضوح به نقشه‌های دشمنان آگاه شدند که آن‌ها یکپارچه و متحد فریاد عدم مشارکت در انتخابات را می‌زنن و از سمتی دیگر، کسی در کشور وجود ندارد که باور نداشته باشد که این دشمنان خیرخواه نیستند.

وی افزود: نتیجه میگیریم که قطعا مشارکت فعال و حضور پای صندوق‌های رای یک خیر کثیری برای مملکت و ایران اسلامی در پی دارد که دشمنان تمام تلاش شان را می‌کنند که این خیر و برکت زیاد به جمهوری اسلامی نرسد.

البته مردم ما در چهل و اندی سال گذشته ثابت کردند که مصمم‌تر در صحنه‌ها حضور پرشور خواهند داشت مانند حضور چشمگیر مردم کرمان در راهپیمایی ۲۲ بهمن بعد از حادثه تروریستی ۱۳ دی ماه که پیام زیادی در برداشت برای کسانی که اهل گرفتن اشاره و پیام هستند.

علیرمضانی در ادامه با اشاره به فرمایشی از مقام معظم رهبری مدظله العالی گفت: ایشان فرموده اند که امروز موثرترین سلاح بین المللی علیه دشمنان و مخالفین، سلاح تبلیغات و سلاح ارتباطات رسانه‌ای است، امروز این قویترین سلاح است و از بمب اتم بدتر و خطرناک‌تر است.

مدیر کل صدا وسیما مرکز کرمان با اشاره به اینکه آمریکا شیطان بزرگ است و بقیه که تحت مدیریت جبهه استکبار کار می‌کنند شیطانک‌هایی هستند، افزود: وقتی آن‌ها در باطن خود اینقدر مصمم هستند، طبیعی است که ولایتمداران جبهه حق نیز مصمم‌تر باشند که نقش وتوطئه دشمن را نقش برآب کنند و ما امیدواریم با عزمی که در مردم وجود دارد به خصوص در مردم کرمان که استان سردار دل‌ها است، مطمئنیم که مشارکت خیره کننده خواهد بود و چشم دوستان را روشن و چشم دشمنان را کور خواهند کرد.

وی بیان داشت: در ابتدای امسال مقام معظم رهبری مدظله العالی، ۴ راهبرد اعم از مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت را درخصوص انتخابات برای ما مشخص کرده اند که از این ۴ راهبرد، ۲ راهبرد مشارکت و رقابت، مخاطبین مستقیم آن رسانه‌ها هستند.

علیرمضانی با شماره به اینکه قانون جدید انتخابات یک منعی را از سر راه صداوسیما برداشت، افزود: قبلا داوطلبین مجلس خبرگان از ظرفیت رسانه می‌توانستند استفاده کنند و داوطلبین مجلس شورای اسلامی از این ظرفیت نمی‌توانستند استفاده کنند، ولی پس از قانون جدید انتخابات نیز رسانه یک تکلیف برای خود ایجاد کرد و با دغدغمندی درخصوص عمل کردن به فرمایش رهبری، کار سنگینی را عهده دار شد.

علیرمضانی در ادامه به راه اندازی ۹ کانال انتخاباتی در شبکه استانی صداوسیما کرمان خبردادو گفت: تلاش جهادی همکاران در حوزه فنی مثمرثمر واقع شد و استان پهناور کرمان در ردیف دوم و یا سوم از نظر تعداد کانال در سطح کشور قرار داریم.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ درصد جمعیت استان از این کانال‌های استفاده نمی‌کنند، افزود: جا‌هایی که سیگنال زمینی وجود ندارد شاید نتوانیم پوشش دهیم و البته همکاران در این زمینه تلاش دارند این ۹ کانال انتخاباتی در ۹حوزه انتخاباتی را در نقاط استان پوشش دهیم.

مدیر کل صدا وسیما مرکز کرمان درخصوص نامگذاری کانال‌های انتخاباتی گفت: در حوزه انتخابی کرمان و راور با لوگو استانی کریمان، زرند و کوهبنان با نام زراوند، کهنوج و منوجان و قلعه گنج و رودبار جنوب و جازموریان و فاریاب با نام شش گنج، رفسنجان و انار با نان طلای سبز، جیرفت و عنبراباد را با نام سبزواران، سیرجان و بردسیر را با نام سمنگان، بم و ریگان و فهرج و نرماشیر وگنبکی با نام نخل و شهربابک با نام میمند که برطبق عرف هر شهرستان نامگذاری کرده ایم.

علیرمصانی تاکید کرد: شهروندان با جستجوی این کانال‌ها در دستگاه‌های گیرنده می‌توانند برای اطلاع و آگاهی از صحبت‌های نامزد‌های انتخاباتی درجهت انتخاب درست و صحیح کاندیدها، از گفتگو‌ها در مناظرات استفاده کنند و همچینن دریافت این کانال‌ها را به سایرین نیز پیشنهاد کنید تا از این ظرفیت استفاده حداکثری شود.

انتهای خبر/

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی