کد خبر : 2951
تاریخ انتشار : دوشنبه 16 بهمن 1402 - 9:30

آغاز فاز سوم عملیاتی قرارگاه حدنگاری شهید حاج قاسم سلیمانی همزمان با دهه فجر

آغاز فاز سوم عملیاتی قرارگاه حدنگاری شهید حاج قاسم سلیمانی همزمان با دهه فجر
فرمانده قرارگاه جهادی حدنگاری شهید سلیمانی از آغاز مرحله سوم فعالیت‌های این قرارگاه در شهرستان جازموریان، همزمان با آغاز دهه مبارک فجر خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری “رودبار ما“؛  سیدمهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در آستانه چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به تشریح فعالیت‌های این اداره کل بویژه در زمینه خدمت‌رسانی به مناطق محروم استان کرمان پرداخت.

هاشمی در ادامه گفت: با توجه به فقدان اداره ثبت اسناد و املاک در برخی شهرستان‌های استان کرمان، قرارگاه جهادی حدنگاری شهید سلیمانی با بهره‌گیری از ظرفیت بیش از ۴۰ نفر از کارشناسان ثبتی و نقشه‌برداران ادارات ثبت اسناد و املاک سراسر استان از آذرماه سال جاری آغاز بکار نمود.

فرمانده قرارگاه جهادی حدنگاری شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: این قرارگاه در ابتدای امر طی دو مرحله، بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ منزل مسکونی روستایی جازموریان و برخی دیگر از شهرستان‌های جنوبی را در مدت زمان کمتر از دو هفته و به صورت جهادی و رایگان نقشه‌برداری نمود و تا کنون برای ۴ هزار و ۴۰۰ منزل روستایی که در اراضی ملی واقع و به موجب قانون عرصه آن به بنیاد مسکن منتقل گردیده، سند مالکیت حدنگار به نام بنیاد مسکن صادر که پس از طی فرآیند‌ها و با تخفیف ۷۰ درصدی هزینه واگذاری به روستاییان عزیز تقدیم خواهد شد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با بیان اینکه صدور اسناد مالکیت حدنگار، افزایش ارزش اقتصادی املاک و ارتقاء بهداشت قضایی را در پی دارد، گفت: الحمدلله شاهد استقبال بسیار خوبی از سوی اهالی منطقه هستیم و پس از صدور اسناد روستایی، در مرحله سوم از فعالیت قرارگاه که با ایام دهه فجر مصادف گردیده برداشت نقشه زمینی و تطبیق و مستندسازی املاک شهر زهکلوت با همکاری مسئولین محلی در دستور کار قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: همکاران در اردوی جهادی حاضر، نسبت به نقشه‌برداری رایگان قریب به هزار منزل مسکونی اقدام و سپس با حضور در مساجد و دریافت مستندات از اهالی، تشکیل پرونده در قالب پذیرش ثبت صورت گرفته که پس از طی مراحل قانونی، اسناد مالکیت این منازل صادر می‌شود.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی