کد خبر : 2937
تاریخ انتشار : یکشنبه 15 بهمن 1402 - 21:02

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان:

مجتمع فرهنگی هنری امام خامنه‌ای قلعه گنج بزودی به بهره برداری خواهد رسید

مجتمع فرهنگی هنری امام خامنه‌ای قلعه گنج  بزودی به بهره برداری خواهد رسید
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: تجهیزات مجتمع فرهنگی هنری امام خامنه‌ای قلعه گنج خریداری شده و بزودی این مجتمع به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری “رودبار ما“؛ اختتامیه دومین جشنواره منطقه‌ای شعر با گویش‌های محلی جنوب‌شرق کشور به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودبار جنوب، با حضور مسئولان، شاعران و هنرمندان استان‌های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان برگزار شد.

شامگاه امشب (۱۵ بهمن ماه) حجت‌الاسلام سید‌احمد حسینی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در آیین اختتامیه دومین جشنواره منطقه‌ای شعر با گویش‌های محلی جنوب شرق کشور، گفت: در حوزه فرهنگ دو مبحث مهم مشکلات و معضلات فرهنگی را با جدیت دنبال میکنیم.

سیداحمد حسینی با بیان اینکه جنوب کرمان در بحث سرانه فرهنگی مظلوم واقع شده، ابراز کرد: عدالت فرهنگی را دنبال می‌کنیم و در این راستا برگزاری برنامه‌ها و جشنواره‌های فرهنگی در مناطق مختلف را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را بازوانی توانمند برای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان دانست و اظهار کرد: امیدواریم با همراهی و همکاری اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شاهد اعتلای فرهنگ و هنر جنوب کرمان باشیم.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان اینکه فرهنگ و هنر جنوب کرمان سرآمد کشور است، اضافه کرد: متاسفانه آن طور که باید و شاید به این مهم توجه نشده است و امیدواریم بتوانیم با تلاش و پیگیری کاری کنیم که هنرمندان جنوب کرمان به آنچه که حق مردم منطقه است، برسند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان خاطرنشان کرد: ما فعل خواستن را صرف کردیم در کنار شما هستیم تا با همراهی و کمک شما بتوانیم خرده فرهنگ‌های جنوب کرمان را احیاء کنیم.

وی بیان کرد: سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که در هر شهرستان یک رویداد فرهنگی تعریف شود و براساس فرهنگ و سنت آن شهرستان از اجرای این رویدادها حمایت شود.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی باید آسیب‌شناسی شوند، عنوان کرد: باید نقاط قوت و ضعف برنامه‌های فرهنگی را با آسیب شناسی بیابیم و در جهت تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف تلاش کنیم تا برنامه‌های فرهنگی تاثیرگذار برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان افزود: تعداد ۴۱۳ اثر به دبیرخانه دومین جشنواره منطقه‌ای شعر با گویش‌های محلی جنوب شرق کشور ارسال شد.

وی با اشاره به این که آثار برتر تجلیل می‌شوند، ابراز کرد: آثار ارسالی در دو بخش آزاد و مقاومت بودند که پس از داوری تعداد ۶ اثر در بخش آزاد و پنج اثر نیز در بخش مقاومت به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.

حجت‌الاسلام حسینی گفت: تعداد ۱۲ اثر نیز از سوی داوران به عنوان آثار قابل تقدیر معرفی شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان یادآور شد: تمام تجهیزات مجتمع فرهنگی هنری امام خامنه‌ای قلعه گنج با اعتباری بیش از پنج میلیارد تومان خریداری شده است و بزودی این مجتمع به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی