کد خبر : 2777
تاریخ انتشار : دوشنبه 25 دی 1402 - 11:05

دادستان رودبار جنوب:

یک زن ۶ میلیون لیتر سوخت به خارج قاچاق کرد

یک زن ۶ میلیون لیتر سوخت به خارج قاچاق کرد
دادستان عمومی و انقلاب رودبارجنوب گفت: کیفرخواست یکی از سرکردگان قاچاق سوخت در جنوب استان کرمان که تقریبا بیش از ۶ میلیون لیتر سوخت به خارج از کشور منتقل کرده بود، صادر شد.

به گزارش رودبار ما، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودبار جنوب از صدور کیفرخواست برای یکی از سرکردگان قاچاق سوخت در جنوب استان کرمان که تقریباً بیش از شش میلیون لیتر سوخت به خارج از کشور منتقل کرده بود، خبر داد.

حامد محمدی دادستان شهرستان رودبار جنوب امروز ۲۵ دی ماه در تشریح جزئیات این خبر به خبرنگار رودبار ما اظهار کرد: طبق منویات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و تاکیدات ریاست قوه قضاییه و رئیس کل دادگستری استان کرمان مبنی بر مبارزه بی امان با فساد، شناسایی و دستگیری سرکردگان و افراد دانه درشت در زمینه قاچاق سوخت در دستور کار ویژه دستگاه قضایی قرار دارد.

این مقام قضایی اعلام کرد: در این پرونده علاوه بر متهم ردیف اول، تعداد افراد دیگری نیز که در زمینه قاچاق سازمان یافته اقدام می‌کردند تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.

محمدی افزود: باتوجه به اینکه در این پرونده قاچاق سوخت به صورت سازمان یافته بوده، مرجع رسیدگی کننده دادگستری است و پرونده پس از رسیدگی در دادسرای عمومی و انقلاب رودبار با صدور کیفرخواست با دادگاه صالحه جهت صدور حکم ارسال شده است.

دادستان رودبار جنوب بیان کرد: در این رابطه تعدادی خودروی مخصوص حمل سوخت قاچاق که متعلق به متهم ردیف اول پرونده است، توقیف شده و دستورات لازم جهت ضبط وجوه حاصله از فروش سوخت قاچاق صادر شده است .

وی با بیان اینکه قاچاق سوخت به بنیان‌های اقتصادی کشور ضربات غیر قابل جبرانی وارد می‌کند، افزود: بعضاً شاهد هستیم تردد سوخت برهای قاچاق در جاده‌های جنوب استان منجر به تصادفات و حادثه‌های متعدد دلخراشی برای شهروندان شده است که این موضوع باعث نارضایتی مردم و ناامنی جاده‌ها شده است.

وی ضمن تشکر از اقدامات دستگاه‌های مختلف در زمینه مبارزه با قاچاق سوخت اعلام کرد: دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی بایستی در زمینه شناسایی و رصد سرباندهای اصلی قاچاق سوخت اقدامات منسجم و موثر بیشتری داشته باشند .

دادستان رودبار جنوب افزود: مسئولان جنوب استان کرمان نیز بایستی با فراهم کردن زمینه اشتغال و رونق صنعت کشاورزی و سایر واحدهای تولیدی برای جوانان شغل مناسب ایجاد کنند تا خدای نکرده کسی از سر بیکاری به سمت کارهای غیرمجاز نرود.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی