کد خبر : 2377
تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1402 - 12:34

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان:

فاقد سند بودن اراضی، چالش بزرگ دستگاه قضایی است

فاقد سند بودن اراضی، چالش بزرگ دستگاه قضایی است
مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: بیش از ۶ میلیون پرونده قضایی در کشور، ریشه در قولنامه‌های عادی دارد که فاقد سند بودن اراضی، چالش بزرگ دستگاه قضایی است.

به گزارش خبرنگار رودبار ما، به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، صبح امروز مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اعضای هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان دیدار و در خصوص استفاده از ظرفیت این کانون در زمینه حدنگاری جهادی مناطق جنوبی به بحث و تبادل نظر پرداخت.

 

هاشمی اظهار کرد: عدم انجام  حدنگاری اراضی و ثبت معاملات املاک بوسیله قولنامه‌های عادی منشأ شکل‌گیری مفاسد گوناگون است.

 

وی افزود: بخش قابل توجهی از پرونده‌های مطروحه در محاکم دادگستری ریشه در فاقد سند بودن اراضی و املاک دارد.

 

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خاطرنشان کرد: رئیس قوه قضائیه در سفر اخیر به استان کرمان یکی از اهداف این سفر را رسیدگی به مسائل و مشکلات ثبتی بیان کرد که بیانگر عقب‌ماندگی سنواتی در این حوزه است.

 

وی ادامه داد: بخش عمده این مشکلات را در شهرستان‌های جنوبی شاهد هستیم که برای رفع این نقیصه، قرارگاه جهادی حدنگاری شهید سلیمانی با تکیه بر ظرفیت ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستان‌های سراسر استان، بسیج  و دستگاه‌های اجرایی تشکیل شده است که در این زمینه از کانون کارشناسان رسمی دادگستری به عنوان بازوی توانمند دستگاه قضایی نیز یاری می‌طلبیم.

 

هاشمی در پایان بیان کرد: این قرارگاه فعالیت خود را از شهرستان جازموریان به عنوان محروم‌ترین منطقه استان کرمان آغاز و در ادامه، کار در سایر شهرستان‌های جنوبی دنبال خواهد نمود تا به یاری خداوند با هویت‌بخشی به اراضی و فراهم شدن امکان استفاده از تسهیلات بانکی و سایر مزایای اقتصادی سند مالکیت، غبار محرومیت از چهره این مناطق زدوده شود.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی