کد خبر : 2366
تاریخ انتشار : جمعه 10 آذر 1402 - 12:35

امام جمعه رودبار جنوب:

مجلس نیاز به مردانی از جنس مدرس دارد

مجلس نیاز به مردانی از جنس مدرس دارد
امام جمعه رودبار جنوب با اشاره به اینکه مجلس نیاز به مردانی از جنس مدرس دارد، گفت: مجلس باید مجلسی باشد که بتواند در مقابل زورگویی‌ها، زیاده‌خواهی‌ها و تطمیع کردن‌های قدرتمندان جهانی بایستد و مصالح کشور و ملت را محاسبه کنند.

به گزارش رودبار ما، حجت الاسلام اکبر افشارمنش در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رودبار جنوب، گفت: یکی از ویژگی‌های مهم انسان‌های متقی و با تقوا استقامت در راه هدف و نترسیدن از ملامت سرزنش کنندگان است.

امام جمعه رودبار جنوب افزود: حضرت علی (ع) در نامه ۳۱ نهج‌البلاغه می‌فرماید؛ «جاهِدْ فی اللّه ِ حَقَّ جِهادِهِ، و لا تَأخُذْکَ فی اللّه ِ لَوْمَهُ لائمٍ» در راه خدا آن‌ گونه که شایسته است تلاش کن و هرگز سرزنش ملامت گران تو را از تلاش در راه خدا باز ندارد.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با بسیجیان، ابراز کرد: بسیج پیش‌از اینکه یک سازمان باشد یک فرهنگ و تفکر است، هر فرد صاحب این فرهنگ و تفکر ولو در سازمان بسیج نباشد یک بسیجی است.

حجت الاسلام افشارمنش به خصوصیات فرهنگ بسیجی اشاره کرد و ادامه داد: مردمی بودن، تعهد و احساس مسئولیت، بی‌اعتنا نبودن به مسائل جاری و آینده کشور، درک معنای انقلاب و انقلابی بودن، نظم ناپذیر نبودن، قانون‌گریز نبودن، هنجارشکن نبودن، بخشی از این خصوصیات است.

خطیب جمعه رودبار جنوب پرهیز از کارهای نمایشی و بدون محتوا، یاری افراد ضعیف، مواجهه با ظالم، دوری از کبر و غرور، پرهیز از طلبکاری از انقلاب و کشور و ملت، تکلیف‌ گرایی، پرهیز از صرف امکانات برای منافع شخصی، امانتداری، خدمت به مردم و جنبه فراملی و فرامرزی را بخشی از خصوصیات فرهنگ بسیجی دانست.

وی بیان کرد: ممکن است بسیجی به مطلب یا شخصی یا واقعیتی معترض باشد اما این اعتراض را با هنجارشکنی بیان نمی‌کند که با دشمن مخرج مشترک پیدا کند.

حجت‌الاسلام افشارمنش با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار با بسیجیان به شکست‌های آمریکا اشاره و اظهار کرد: آمریکا دنبال شکست حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه بود که شکست خورد در حالی که حزب‌الله ۱۰ برابر قوی‌تر شد، ناکامی آمریکا در بلعیدن عراق از طریق ایجاد حکومت آمریکایی و حاکم کردن یک ژنرال آمریکایی یا یک رئیس غیرنظامی آمریکایی بخشی از این شکست‌ها بود.

امام جمعه رودبار جنوب اضافه کرد: آمریکایی‌ها در تسلط بر سوریه از طریق عوامل نیابتی مانند داعش و النصره شکست خوردند و طرح خاورمیانه جدید به طوری‌که چیزی از فلسطین باقی نمی‌ماند نیز با شکست مواجه شد.

وی با اشاره به این که بخش دیگری از بیانات رهبری در این دیدار، درباره شکل‌گیری نقشه جدید در غرب آسیا بود، عنوان کرد: خصوصیت این نقشه آمریکا، بر هم زدن دوگانگی عرب، غیر عرب، شیعه و سنی است که هلال شیعی رنگ باخت و در مقابل دوگانگی، مقاومت و تسلیم حاکم شد.

حجت الاسلام افشارمنش تصریح کرد: امروز جریان مقاومت یعنی تسلیم نشدن در برابر زورگویی، زیاده‌خواهی و دخالت آمریکا که یک جریان واضح در منطقه است.

خطیب جمعه رودبار جنوب بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در بخشی دیگر از سخنان خود با توجه به ناکامی رژیم صهیونیستی در همه اهدافش، فرمودند؛ این شکست با عصبانیت و وحشی‌گری جبران نمی‌شود بلکه این‌گونه اقدامات باعث بی‌آبرویی بیشتر رژیم صهیونیستی و آمریکا و حتی بی‌آبرویی فرهنگ و تمدن غرب شده‌ است.

حجت‌الاسلام والمسلمین اکبر افشارمنش در با اشاره به سالروز شهادت آیت‌الله سیدحسن مدرس که به‌نام روز مجلس نام‌گذاری شده است، اظهارکرد: مجلس باید مجلسی باشد که بتواند در مقابل زورگویی‌ها، زیاده‌خواهی‌ها و تطمیع کردن‌های قدرتمندان جهانی بایستد و مصالح کشور و ملت را محاسبه کنند.

امام جمعه رودبار جنوب با اشاره به اینکه حضرت امام رضوان‌الله‌علیه بارها اسم مدرس را می‌آوردند و از مردم می‌خواستند که مثل مدرس را انتخاب کنند، تصریح کرد: مجلس نیاز به مردانی از جنس مدرس دارد. شهید مدرس عالم و آگاه به مسائل دین و کشور و زمانه‌ی خود بود و همچنین باید ذکر کرد که علم با مدرک متفاوت است.

وی در ادامه به شانزدهم آذر روز دانشجو اشاره کرد و افزود: روز دانشجو نماد استکبارستیزی و خودباوری ملت ایران است و امروز هم دانشجویان ما باید ضمن پیمودن قله‌های علم و دانش پیرو شهدای ۱۶ آذر باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین اکبر افشارمنش به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به دانشجویان اشاره کرد و گفت: داشتن سعه صدر سیاسی، نگه‌داشتن روحیه نقادی البته نقد منصفانه، آرمان‌گرایی، دوری از افراط‌وتفریط، تشکیل کرسی‌های آزاداندیشی، تدین و تعبد در عمل و گفتار و داشتن بصیرت از جمله توصیه های رهبری به دانشجویان است.

وی به راه‌های مقابله با جنگ شناختی اشاره کرد و افزود: تلاش برای حل و رفع چالش‌های اقتصادی موجود در زندگی روزمره مردم و ارائه روایت دست اول، سریع و به‌هنگام از رویدادهای کشور و وضع موجود از مهم‌ترین راه‌‌های مقابله با جنگ شناختی است.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی