کد خبر : 1573
تاریخ انتشار : پنجشنبه 16 شهریور 1402 - 9:22

در اولین نشست شورای فرهنگ عمومی جازموریان عنوان شد؛

ظرفیت مساجد، فرصت مناسب برای پیشگیری از آسیب‌‌های اجتماعی

ظرفیت مساجد، فرصت مناسب برای پیشگیری از آسیب‌‌های اجتماعی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: مساجد خاستگاه انقلاب اسلامی هستند و در جنگ تحمیلی نیز پایگاهی برای پشتیبانی از جبهه‌ها بودند و امروز نیز می‌توان از ظرفیت مساجد برای رفع مشکلات و آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد.

به گزارش رودبار ما، اولین نشست شورای فرهنگ عمومی جازموریان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام سید احمد حسینی در این نشست، گفت: دشمنان هشت سال جنگ را بر ما تحمیل کردند و از آنجایی که در این جنگ رو در رو نتوانستند اهداف خود را از پیش ببرند بنابراین جنگ ترکیبی را بر علیه ما آغاز کردند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان تهاجم فرهنگی را بخشی از جنگ ترکیبی دشمن قلمداد کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی طی سال های گذشته بارها و بارها نسبت به تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن هشدار داده اند که می‌طلبد همه مسئولین با برنامه‌ریزی با تهاجم فرهنگی مبارزه کنند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر مبنای تدبر حکیمانه خود، سال ها را تحت عناوینی نامگذاری کرده‌اند، ابراز کرد: هر کلمه‌ای که مقام معظم رهبری می‌فرمایند هزاران معنا و مفهوم در پی آن نهفته است و عمل به منویات ایشان یک تکلیف شرعی بر دوش تک تک ما است که باید با سعی و تلاش به آن عمل کنیم.

حجت الاسلام حسینی مساجد را محل اجتماع مردم برشمرد و خاطرنشان کرد: مساجد خاستگاه انقلاب اسلامی هستند و در جنگ تحمیلی نیز پایگاهی برای پشتیبانی از جبهه‌ها بودند و امروز نیز می‌توان از ظرفیت مساجد برای رفع مشکلات و آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان تصریح کرد: مساجد با اجرای برنامه‌های محله محور می‌توانند مشکلات و معضلات اجتماعی را کاهش داده و آن‌ها را رفع کنند.

وی عنوان کرد: یک مسجد پویا در شهر یا روستا می‌تواند با محوریت امام جماعت یک کارگروه با رویکرد بررسی مشکلات و معضلات محله تشکیل دهد و راهکارهایی برای رفع این معضلات و مشکلات بیابد.

شورای فرهنگ عمومی ظرفیتی برای ریشه‌یابی آسیب‌های اجتماعی

حجت الاسلام کاظم صادقی در اولین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان جازموریان، گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهرستان، متاسفانه آسیب‌های اجتماعی از جمله درگیری‌های قومی و قبیله‌ای، طلاق، ترک تحصیل دانش آموزان و ترویج شغل‌های کاذب همچون سوخت برای دامن گیر منطقه شده است.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان جازموریان ریشه‌یابی آسیب‌های اجتماعی را مهم‌ترین روش کاهش و به حداقل رساندن معضلات کنونی برشمرد و خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی شهرستان ظرفیت خوبی است تا از طریق تعامل و هم‌افزایی با نهادهای مختلف بتوانیم در تحقق این مهم گام برداریم.

وی با بیان اینکه ظرفیت فرهنگی بی‌نظیری در شهرستان جازموریان وجود دارد، تصریح کرد: ایجاد فضاهای فرهنگی همچون خانه فرهنگ و تشکیل کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و همچنین خانه بلوچ از جمله راهکارهای کاهش آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان می‌تواند باشد.

حجت الاسلام صادقی عنوان کرد: پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهوری از جمله تاسیس خانه بلوچ با مرکزیت جازموریان و پیگیری ساخت کتابخانه عمومی در شهر زهکلوت از جمله مصوبات اولین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان جازموریان است که امیدواریم بزودی شاهد تحقق این مصوبات باشیم.

انتهایخبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی