کد خبر : 1240
تاریخ انتشار : جمعه 23 تیر 1402 - 16:57

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد:

پیشرفت ۴۰ درصدی پروژه‌های آبرسانی در استان کرمان

پیشرفت ۴۰ درصدی پروژه‌های آبرسانی در استان کرمان
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: کرمان جزو چهار استانی‌ است که بیشترین روستاهای تنش آبی را دارد و پروژه آبرسانی به روستاهای استان کرمان ۴۰ درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش خبرنگار رودبار ما، به نقل از سرویس اجتماعی پایگاه خبری«راه آرمان»؛ سردار محمدعلی نظری صبح امروز در آیین افتتاح پروژه آبرسانی به ۱۱۰ روستای استان کرمان با بیان این‌که آبرسانی به روستاهای فاقد آب شرب استان کرمان به صورت جهادی انجام شده است، گفت: ۶۶۹ روستا را در مرحله اول قراردادها و تفاهمنامه با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) نوشته شده.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: کرمان جزو چهار استانی‌ است که بیشترین روستاهای تنش آبی را دارد و پروژه آبرسانی به روستاهای استان کرمان ۴۰ درصد پیشرفت داشته است و اگر اعتبارات برسد، می‌توانیم، شیفت‌های کاری را با همت گروه‌های جهادی و دیگر نیروها در دستگاه‌های اجرایی بیشتر کنیم و به عدد بالاتری از پیشرفت دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به این‌که آبرسانی به ۵۵ روستا از ۱۱۰ روستای دارای تنش آبی در قرارگاه خاتم‌الانبیاء و ۵۵ روستا نیز در بسیج سازندگی استان کرمان انجام شده است، اظهار کرد: برخی از روستاها آب نداشتند، شبکه توزیع در داخل برخی از روستا مشکل داشت و یا این‌که آب شرب سالم در روستا نبود و امروز این روستاها به آب شرب سالم و بهداشتی دسترسی پیدا می‌کنند.

سردار نظری با بیان این‌که هزار و ۸۹۰ روستای دارای تنش آبی در استان کرمان وجود داشت، خاطرنشان کرد: از سال ۹۸ با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در قرارگاه مرد میدان با کمک خیران آبرسانی را انجام دادیم و بعد از آن نیز به صورت کشوری توسط قرارگاه امام حسن مجتبی علیه‌السلام پروژه‌ها اجرا می‌شود و امیدواریم تا سال ۱۴۰۳ آبرسانی به همه روستاها را انجام دهیم.

انتهای خبر/م 

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی