کد خبر : 1132
تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 خرداد 1402 - 8:32

روایتی از صحنه‌های دیدار با خادمان امام رئوف؛

مسیر عاشقی از تخت‌ بیمارستان سیدالشهداء رودبار جنوب تا پنجره فولاد

مسیر عاشقی از تخت‌ بیمارستان سیدالشهداء رودبار جنوب تا پنجره فولاد
لطف و عنایت حضرت رضا علیه‌السلام بر بیماران و کادر درمان این بیمارستان به حدی است که اگر آنها به هر دلیل نمی‌توانند به زیارت بروند نائبان حضرت برای دیدار با آنها مشرف می‌شوند.

به گزارش خبرنگارسرویس اجتماعی رودبار ما، همزمان با دهه کرامت کاروان زیر سایه‌ی خورشید با بیرق سبز حضرت رضا علیه السلام راهی جنوب کرمان و شهرستان رودبار جنوب شدند مردم از اول صبح در محوطه مصلی بزرگ شهرستان جمع شده بودند تا عرض ارادت خود را به خادمان امام رئوف ادا کنند.

لحظه موعود فرار رسید و با پخش صلوات خاصه حضرت اشک در چشم حاضران حلقه زد بعد از اتمام برنامه در مصلی خادمان راهی بیمارستان سیدالشهدا شدند تا با بیماران دیدار کنند.

زمزمه هایی از سلام و ذکر حضرت رضا علیه‌السلام بر لبان بیمارانی به گوش می‌رسد که مدتی است بر تخت‌های بیمارستان بستری هستند.

این زمزمه‌ها تنها در ساعت قرار عاشقی جاری نیست و دیدن هر گونه شاخصه و نمادی از وجود مبارک شمس‌الشموس علی بن موسی الرضا(ع) حال و فضای زیارت حضرت را ایجاد می‌کند.

این‌بار قرار ملاقات و شوق دیدار توسط خادمان امام رئوف مهیا شد و سفیران مهربانی که همراه با لباس خدمت و در معیت پرچم متبرک رضوی که عطر حرم را تداعی می‌کند، در بیمارستان سیدالشهدا رودبار جنوب فضای زیارت امام رضایی را رقم زد.


صحنه‌های ناب

کادر درمان بیمارستان، بیماران، همراهان و هر یک از پرسنل وقتی صحنه‌های زیبای حضور خادمان و پرچم متبرک رضوی را می‌دیدند، بسیار ذوق زده و خوشحال به سمت آن‌ها می‌دویدند چراکه زمان زیادی بود که به پابوسی حضرت نرفته بودند و در این فرصت، به سفیران امام رئوف پیام‌های دلتنگی زیارت خود را ابراز می‌کردند.

در راهروی بیمارستان گروه خادمیاران در حال رفتن به اتاق بیماران بودند که مادری دست فرزند خود را گرفت و سراسیمه خود را به آن‌ها رساند تا با استشمام عطر عود و اسپند رضوی، زیر سایه خورشید هشتم، درمانی بر جسم بیمارش شود.

هر کس این صحنه حضور را می‌دید ذکر یا امام رضا علیه‌السلام بر زبانشان جاری می‌شد و اشک شوق و دلتنگی آمیخته با هم بر پهنای صورتش و دست‌های توسلش به سوی امام رئوف بلند می‌شد.

سوز اشک دل‌های بی‌قرار از فراق زیارت حضوری امام رضا علیه السلام در این فضای معنوی حال و هوایی ایجاد کرده بود که گویی در محضر آن امام رئوف قرار دارند و «رضا غریب الغربا» و «آمدم ای شاه پناهم بده» بخشی از عباراتی بود که بارها و بارها از زبان دلدادگان جاری می‌شد.

لطف و عنایت حضرت رضا علیه‌السلام بر بیماران و کادر درمان این بیمارستان به حدی است که اگر آنها به هر دلیل نمی‌توانند به زیارت روند حضرت خودشان برای دیدار با آنها مشرف م

یادش بخیر وقت دعا و نماز بر فرش‌های صحن‌های زیبای حضرت می‌نشستیم و ذکر می‌گفتیم و دو رکعت نماز عشق می‌خواندیم اما برای این بیماران تقدیر به گونه‌ای دیگر رقم زده شده و حال قطعه‌ای از بهشت بر دستان آن‌ها توسط خادمان امام رئوف هدیه می‌شود و اگر چه بر تخت بستری هستند اما پای دل‌شان در مشهد الرضا(ع) است.

در عیادت دیگر نوبت به  خانواده‌ی نیازمند رسید که توان رفتن به مشهدالرضا را نداشتند  اما حال و روز آن‌ها را امام رئوف دیده بود و سفیران خود را به سوی آن‌ها هدایت کرد و زمانی که خادمان را دیدند گویی با تمام وجود در پای پنجره فولاد نشسته اند.

یکی از اعضای کادر درمان که مدت‌هاست به مشهد نرفته بود اما بغض گلویش را گرفت و اشک بر چشمانش روانه شد و وقتی نوای «یارضا یارضا» را می‌شنید دیگر آرام و قرار نداشت و برای لحظه‌ای چشم‌هایش را بست و گویا خود را بی‌درنگ به بارگاه ثامن الحجج رساند.

در محوطه بیمارستان، مادری حیرت‌زده از راه دور وقتی سفیران مهربانی را دید به سرعت به سوی آن‌ها حرکت کرد و با بغضی که در گلو داشت و نمی‌توانست صحبت کند، اما اشک‌هایش کلی حرف برای گفتن داشت  خود را به پرچم متبرک رساند و وقتی دستی بر پرچم متبرک کشید آرامشی در وجودش نشست.

شایان ذکر است، کاروان زیر سایه خورشید در  دهه کرامت میهمان مردم خونگرم شهرستان رودبار جنوب بودند و با بیماران و کادر درمان  خانواده شهدا و نیازمندان، نیروهای نظامی و انتظامی و مردم دیدار کردند.

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی