کد خبر : 886
تاریخ انتشار : جمعه 1 اردیبهشت 1402 - 14:23

امام جمعه رودبارجنوب:

سپاه، نماد اقتدار و پایداری مردم ایران و نظام اسلامی است/حجاب و عفاف دژ محکم دفاع از خانواده است

سپاه، نماد اقتدار و پایداری مردم ایران و نظام اسلامی است/حجاب و عفاف دژ محکم دفاع از خانواده است
امام جمعه رودبار جنوب گفت: سپاه، نماد اقتدار و پایداری مردم ایران و نظام اسلامی است.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی رودبار ما، حجت الاسلام اکبر افشارمنش در خطبه های نماز جمعه رودبار جنوب، ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، گفت: یکی از مفاهیمی که در قرآن کریم به آن تاکید شده، مفهوم عبودیت و بندگی است، مقام عبودیت و بندگی بر همه مقام ها مقدم است تا کسی به مقام عبودیت و بندگی خداوند نرسد نمی تواند رسول شود.
امام جمعه رودبار جنوب ابراز کرد: عبودیت هدف آفرینش است و پیامبران آمده اند تربیت کنند و خود پیامبر (ص) عبودیت شان بر رسالت مقدم است.


وی افزود: هنگامی انسان عبد کامل می شود که قدرت ترک گناه را داشته باشد و اینقدر از خودش اراده داشته باشد که بتواند به نامحرم نگاه نکند، دروغ نگوید، کار خلاف شرع انجام ندهد ضمن اینکه توجیه گناه نکند.


وی با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر، ابراز کرد: اتمام ماه رمضان در حقیقت این است که مومنین در رزمایش و تمرین عبودیت نمره قبولی دریافت کردند و با شروع ماه شوال وارد کارزار جهاد اکبر و مبارزه با نفس می شوند.

حجت الاسلام افشارمنش با طرح این سوال که چگونه دستاوردها و سرمایه ماه مبارک را حفظ کنیم؟، خاطرنشان کرد: آخرت باوری و ابدیت اندیشی، توجه به پیامدهای تبعیت از هوای نفس، حضور باوری خداوند در زندگی، موعظه پذیری، مراقبت و تقوا، توکل به خداوند، توسل به اهل بیت (ع) و حضور در مجالس از جمله راه های حفظ این دستاوردها است.
خطیب جمعه رودبار جنوب با اشاره به در پیش بودن سالروز تاسیس سپاه پاسداران، تصریح کرد: وظیفه سپاه پاسداران حراست از آرمان ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
وی در تشریح ویژگی های سپاه پاسداران، عنوان کرد: این نهاد مقدس یک نیروی واکنش سریع مردمی و انقلابی است که در همه جا و همیشه خنثی کننده توطئه‌های دشمنان بوده و هست.
حجت الاسلام افشارمنش با بیان این مطلب که سپاه نیروی مولد انقلاب اسلامی و ائتلاف بسیج به دست سپاه محقق شده، اظهار کرد: سپاه و نیروهای چهارگانه با سپاه قدس و نیروی هوافضا و سازمان اطلاعات و جنگ‌های نوین اش، نماد اقتدار، قدرت و پایداری مردم ایران و نظام اسلامی است.
امام جمعه رودبار جنوب یکی دیگر از ویژگی های سپاه را سازندگی و عمران و آبادانی ایران انقلابی برشمرد و بیان کرد: سپاه از روحیه شادابی و طراوت معنوی و تعالی انقلابی برخوردار است و سپاه با بسیج مردمی اش نماد توسعه فرهنگ سلامت و بهداشت در دوران پس از دفاع مقدس است.
وی اضافه کرد: امروز سپاه علاوه بر آرامبخشی در عرصه امنیت داخلی و خارجی نقش آفرین است و چشم امید مردم در حوادث طبیعی به سپاه می باشد.
حجت الاسلام افشارمنش یادآور شد: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند؛ اگر سپاه نبود کشور هم نبود و یا جمله من از سپاه راضی هستم و به هیچ وجه از نظر من برنمیگردم.


خطیب جمعه رودبار جنوب ادامه داد: حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) نیز در مورد سپاه می فرماید؛ شما فرزندان عزیز این حقیر هستید اگر کسی از بنده سوال کند شما از این فرزندان راضی هستید خواهم گفت ۱۰ درصد راضیم اما قانع نیستم زیرا شما صددرصد آنچه هست می توانید پیش بروید امکانات شما امروز زیاد است و هر چه وسع شما بیشتر باشد تکلیفتان هم بیشتر است.
وی با اشاره به پیام های راهبردی حملات محور مقاومت به اسرائیل، خاطرنشان کرد: این بار گروه های مقاومت از لبنان، سوریه و غزه درهای جهنم را برای ساعتی به روی صهیونیست‌ها باز کردند تا سران متوهم رژیم جعلی به عینه ببیند که آنچه سال‌ها از آن واهمه داشتند به وقوع پیوسته است.
حجت الاسلام افشارمنش ابراز کرد: همچنین حملات محور مقاومت به اسرائیل نمایشی از هماهنگی گروه‌های مقاومت بود تا ثابت کند اکنون قدرتمندترین انقلاب منطقه ای را رقم زدند و شاید پیامی بر تحرکات رژیم غاصب در آذربایجان هم بود که رژیم غاصب اسرائیل حساب کار دستش بیاید.


امام جمعه رودبار جنوب با تاکید بر لزوم حفظ حجاب در جامعه، تصریح کرد: زیست عفیفانه مسئله سلامت اجتماعی، امنیت اخلاقی جامعه و صیانت از هویت ایمانی جامع است و موضوع دست کمی نیست چرا که از مصادیق و برجسته تقوای اجتماعی است.


وی عنوان کرد: بر خلاف تلاش برنامه ریزی شده از سوی دشمنان و اجماعی که همه سران شیاطین در ارتباط با این موضوع داشتند اما با سند هویت دینی جامعه ایرانی مخصوصا جامعه بانوان و دختران ما روبرو شدند.
حجت الاسلام افشارمنش با بیان این مطلب که سلامت خانواده، سلامت جامعه را رقم می‌زند، خاطرنشان کرد: این مهم دست نمی آید مگر اینکه از نظام خانواده با قدرت، قاطعیت و تکلیف محوری حفاظت کنیم.

خطیب جمعه رودبار جنوب حجاب و عفاف را در هم حکم دفاع از خانواده دانست و تاکید کرد: امروز دشمن این دژ را نشانه رفته و حرکت هایی که در ماه‌های اخیر شاهد هستیم برای تضعیف و فروپاشی نظام خانواده طراحی شده است و مطالبه اصلی ما از مسئولین عالی کشور چنان که رهبر عزیزمان هم فرمودند؛ مواجهه با این توطئه است که همه ابعاد در بخش های مختلف مدنظر قرار گیرد و مقابله شود.

وی به گوشه‌ای از مطالبات رهبر انقلاب در فروردین ماه اشاره کرد و گفت: اعلام شعار سال تحت عنوان رشد تولید و مهار تورم بیانگر آن است که همچنان مسئله اصلی کشور اقتصاد و مشکلات اقتصادی است بنابراین از نظر رهبر معظم انقلاب وظیفه اصلی مسئولان نظام رفع مشکلات اقتصادی است.

حجت الاسلام افشارمنش با بیان این مطلب که تاکید حضرت آقا بر امیدآفرینی و حفظ وحدت است، اظهار کرد: ایشان می فرمایند؛ راهبرد دشمن ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه خصوصا در بین جوانان و دانشجویان است، دشمنان از یک سو به دنبال بدبین کردن جوانان و مردم نسبت به نظام و از سوی دیگر به دنبال از بین بردن وحدت و انسجام مردم و ایجاد دو قطبی هستند بنابراین وظیفه همه ما این است که برخلاف وحدت جامعه، سخنی نگوییم و ایجاد یاس نکنیم.

امام جمعه رودبار جنوب با اشاره به تحلیل رهبری در مورد رفراندوم که برخی سیاسیون مطرح کردند، خاطرنشان کرد: حضرت آقا در پاسخ به یکی از دانشجویان فرمود؛ اگر چنانچه شما از اول در همه مسائل پیش می آمد رفراندوم می کردید اکنون آن حساسیت روی رفراندوم وجود نداشت و همچنین رهبر انقلاب فرمود؛ کجای دنیا این کار را می‌کنند و مگر مسائل گوناگون کشور قابل رفراندوم است مگر همه مردم که باید در رفراندوم شرکت کنند، شرکت می کنند؟.

وی ادامه داد: در تحلیل مسئله رفراندوم و سخنان رهبر معظم انقلاب باید گفت؛ اولاً باید عقبه فکری این جماعت را شناخت و ثانیا وقتی قانون اساسی برای حل مسائل کشور و ساز و کارهای قانونی پیش بینی کرده و استمرار دارد چه دلیلی وجود دارد مسائلی که حل آنها احتیاج به کارشناسی دقیق دارد را به رفراندوم بگذاریم.

حجت الاسلام افشارمنش با بیان این مطلب که هیچ کجای دنیا موجودیت کشورشان را به رفراندوم نمی‌گذارند، تاکید کرد: رفراندوم سازگاری برای مسائل بسیار استثنایی با شرایط خاص است.

خطیب جمعه رودبار جنوب با اشاره به یکی دیگر از مطالبات مهم رهبر انقلاب و توصیه به نیروهای مسلح، اظهار کرد: اهمیت شناخت نقطه اصلی تهدیدها از دیگر مطالبات ایشان است که معمولا پشت سر هر حادثه ای دست استکبار جهانی خصوصاً آمریکا و رژیم غاصب اسرائیل را می‌بینیم و استکبار هر جا منافعی ببیند از پشت صحنه درگیری راه می‌اندازد.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی