کد خبر : 738
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 فروردین 1402 - 22:45

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودبار جنوب اعلام کرد؛

معدوم‌سازی ۲۰۴۵ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته در طرح سلامت نوروزی رودبار جنوب

معدوم‌سازی ۲۰۴۵ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته در طرح سلامت نوروزی رودبار جنوب
مدیر شبکه بهداشت و درمان رودبار جنوب گفت: در طرح بسیج سلامت نوروزی ۲۰۴۵ کیلوگرم مواد خوردنی و آشامیدنی تاریخ گذشته و فاقد صلاحیت بهداشتی توسط کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای از سطح عرضه جمع‌آوری و معدوم سازی شد.

به گزارش خبرنگار سرویس سلامت رودبار ما؛ احسان باقری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودبار جنوب  از پایان طرح سلامت نوروزی با موفقیت و رضایتمندی عمومی خبر داد و افزود: با توجه به اینکه سلامت مردم در اولویت کار است لذا از ابتدای اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی تا پایان بیش از ۵۶۴ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شهرستان رودبار جنوب صورت گرفته و بدون اغماض با متخلفین طبق قانون برخورد شده است.

وی هدف از طرح بسیج سلامت نوروزی را تشدید نظارت بر اماکن عمومی و مراکز  تهیه و توزیع مواد غذایی و همچنین جلوگیری از بروز مشکلات بهداشتی و اپیدمی بیماری‌های منتقله از آب و غذا عنوان کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودبار جنوب هم‌افزایی در اجرای طرح‌های بهداشتی را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: در این راستا ۵۶۴ بازدید توسط کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودبار جنوب در اکیپ‌های دو نفره و هشت مورد گشت مشترک با سایر ادارات انجام شده که اخطارهای لازم به مراکز متخلف داده شده است.

 باقری تامین سلامت عمومی و بهداشتی را مستلزم همکاری آحاد جامعه بخصوص اصناف دانست و گفت: در طرح بسیج سلامت نوروزی  ۲۰۴۵ کیلوگرم مواد خوردنی و آشامیدنی تاریخ گذشته و فاقد صلاحیت بهداشتی توسط کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای از سطح عرضه جمع‌آوری و معدوم سازی شد.

باقری بر حفظ سلامت آب آشامیدنی تاکید کرد و گفت: در راستای حفظ سنجش سلامت آب آشامیدنی، ۳۰۵ مورد کلرسنجی از آب آشامیدنی صورت گرفت.

وی سنجش درجه دما در رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها و سوپر مارکت ها را نیز از ضرورت های سلامت غذایی عنوان کرد که در همین راستا تعداد ۶۵۸ مورد سنجش پرتابل صورت گرفته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان روربار جنوب از ادامه نظارت ها خبر داد و افزود: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با عید نوروز بارزسی‌ها از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی تشدید شده بود.

وی افزود: به دلیل گرمای هوا، لازم است اصناف در تهیه و عرضه مواد غذایی بهداشت را رعایت کنند و این نظارت ها همچنان ادامه خواهد داشت.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی