کد خبر : 660
تاریخ انتشار : شنبه 12 فروردین 1402 - 9:52

رئیس منابع طبیعی و آبخیز‌ داری رودبار جنوب:

حرمت ماه رمضان و روزه‌داران در روز طبیعت حفظ شود

حرمت ماه رمضان و روزه‌داران در روز طبیعت حفظ شود
رئیس منابع طبیعی و آبخیز‌داری رودبار‌جنوب گفت: باتوجه به تقارن تاریخی و دینی بهارقرآن با طبیعت، مسافران نوروزی معذور از روزه داری حرمت ماه رمضان و روزه داران را هم در شهر و هم در طبیعت حفظ کنند.

رضا کریمی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری رودبار جنوب در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی رودبار ما افزود: باتوجه به تقارن تاریخی و دینی بهار قرآن با طبیعت، مسافران نوروزی معذور از روزه داری حرمت ماه رمضان و روزه داران را هم در شهر و هم در طبیعت حفظ کنند.

وی ادامه داد: سیزده بدر را با «افطاری خانوادگی در طبیعت» گرامی بداریم، حتی افرادی هم که عذر شرعی دارند نباید در ملأ عام روزه خواری کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودبار جنوب گفت: برای ترویج فرهنگ طبیعت دوستی در روز سیزده(روز طبیعت) و گردشگری فرهنگی به منظورارتقای نشاط اجتماعی باحفظ حرمت ماه مبارک رمضان صورت پذیرد.

رضا کریمی خاطر نشان کرد: با توجه به ۱۳ فروردین روز طبیعت، توصیه می‌شود مردم به گونه‌ای در این روز حضور یابند و از آن لذت ببرند که در پایان آن، فقط رد پایشان در طبیعت باقی بماند.

وی یادآور شد: به همه مردم توصیه می‌شود که از روشن کردن آتش، کندن بوته‌ها، و قطع درختان و ریختن زباله در طبیعت به جد خودداری کنند و در صورت مشاهده از اقدامات از سوی دیگران نیز، تذکر دهند.

کریمی از مردم خواست که در روز طبیعت ضمن رعایت نکات ضروری برای حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی، مانند یک محیط‌بان، همیار طبیعت و جنگل بان رفتار کنند.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری رودبار جنوب در پایان با تاکید بر اینکه منابع طبیعی سالم جزو سرمایه‌های اجتماعی محسوب می‌شود، ادامه داد: گردشگران و مسافران با استفاده از این ارزش‌های خدادادی و با رعایت اخلاق طبیعت گردی در حفظ طبیعت و این منابع با ارزش تلاش کنند.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی