کد خبر : 655
تاریخ انتشار : جمعه 11 فروردین 1402 - 14:14

امام جمعه رودبارجنوب:

برای تحقق شعار سال باید اقتصاد مردمی شود/الهام علی اف می خواهد ایران را درگیر جنگ منطقه‌ای کند

برای تحقق شعار سال باید اقتصاد مردمی شود/الهام علی اف می خواهد ایران را درگیر جنگ منطقه‌ای کند
امام جمعه رودبار جنوب گفت: الهام علی اف با همکاری صهیونیست ها قصد دارد ایران را درگیر جنگ منطقه ای کند.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی رودبار ما؛ حجت الاسلام اکبر افشارمنش در خطبه های نماز جمعه رودبار جنوب، ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرمایند؛ «استحکام درونی نظام به خاطر ایمان مردم است».

امام جمعه رودبار جنوب افزود: بیش از چهل سال، استکبار برای ما مشکل ایجاد کرد اما مردم با اتکای به ایمان خود از مشکلات عبور کردند.

وی با یادآوری این مطلب که مقام معظم رهبری امسال را سال مهار تورم و رشد تولید نامگذاری کرده اند، خاطرنشان کرد: برای تحقق شعار سال باید اقتصاد مردمی شود بنابراین نباید از تعاونی‌ها غافل شد و باید از تولید داخل حمایت شود.

حجت الاسلام افشارمنش با اشاره به گزافه گویی های الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان، تصریح کرد: الهام علی اف با همکاری صهیونیست ها قصد دارد ایران را درگیر جنگ منطقه ای کند.

خطیب جمعه رودبار جنوب اظهار کرد: امروز وعده شهرستان شدن زهکلوت محقق شده است اما پیشرفت و آبادانی منطقه نیاز به تلاش جهادی مسئولان دارد.

وی ضمن گرامیداشت ۱۲ فروردین ماه روز جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: امام خمینی (ره) در صحیفه نور می فرماید؛ «حفظ جمهوری اسلامی از همه چیز مهمتر است و از اوجب واجبات است» و رهبر عزیز نیز می‌فرمایند؛ «جمهوری اسلامی امانت است در اختیار ما و حفظ آن واجب است».

حجت الاسلام افشارمنش تاکید کرد: حفظ نظام نیاز به پشتیبانی مردم دارد و باید مشکلات اقتصادی مردم حل شود تا مردم دغدغه‌ای در بحث اقتصادی نداشته باشند.

امام جمعه رودبار جنوب اظهار کرد: حضرت علی (ع) می‌فرماین: «اگر کسی را دیدی که در تنگدستی، توشه تو را حمل و نگه داشت، قدر او را بدان»، انسان همانطور که در دنیا برای زندگی نیاز به سرمایه دارد در آخرت نیز نیاز به سرمایه دارد که مهمترین سرمایه اخروی ایمان و عمل صالح است.

وی با بیان این مطلب که عمل صالح باید خالص باشد و تداوم یابد و مطابق با شرع باشد، عنوان کرد: امیرالمومنین علی (ع) می‌فرمایند؛ نگه داشتن عمل صالح سخت تر از انجام آن است پس باید مراقب بود که عمل صالح را از بین نبریم و آن را حفظ کنیم.

حجت الاسلام افشارمنش ادامه داد: اعمال صالح مثل بذری است که در زمین کاشته می شود بنابراین باید از آن مراقبت کرد و آنرا حفظ کرد تا بماند و نتیجه دهد اماحرص، غضب، حسد، عدم قناعت و بداخلاقی نابود کننده اعمال صالح است.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی