کد خبر : 559
تاریخ انتشار : جمعه 26 اسفند 1401 - 14:23

امام جمعه رودبار جنوب:

ملی شدن صنعت نفت، نتیجه نهضت و قیام مردمی/صبر راهبردی ایران، عربستان را پای میز مذاکره آورد

ملی شدن صنعت نفت، نتیجه نهضت و قیام مردمی/صبر راهبردی ایران، عربستان را پای میز مذاکره آورد
حجت الاسلام اکبر افشارمنش گفت: ایران اسلامی با صبر راهبری خود از اصول خود کوتاه نیامد و همین مسئله موجب شد تا عربستان به پای میز مذاکره بیاید.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی رودبار ما؛ حجت الاسلام اکبر افشارمنش در خطبه های نماز جمعه رودبار جنوب، ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، گفت: سنت پیشوایان دین در آخر ماه شعبان صحبت در مورد فضائل ماه مبارک رمضان بوده است.

امام جمعه رودبار جنوب بیان کرد: چهل ویژگی مهم برای ماه رمضان ذکر شده از جمله بازشدن درهای بهشت، بهار قرآن، مواسات و کمک به دیگران، برکت و رحمت، به بند کشیدن شیاطین و…. بنابراین باید از همه لحظات این ماه معنوی به خوبی استفاده کرد.

وی با اشاره به این که خواب مومنین در ماه رمضان عبادت است، ابراز کرد: هنگامی می توانیم از ماه پر برکت رمضان بهره کافی ببریم که تمام اعضاء و جوارح انسان در این ماه روزه باشند.

حجت الاسلام افشارمنش خاطرنشان کرد: هر کسی در این ماه روزه بگیرد و در شب های آن به شب زنده داری و عبادت مشغول باشد از گناهان پاک می شود.

خطیب جمعه رودبار جنوب افزود: بعد از انجام واجبات و ترک محرمات ورع ورزیدن در ماه مبارک رمضان بیشترین فضلیت را دارد، ورع مرحله ای بالاتر از تقوا است که حتی از امور شبهه ناک نیز دوری می کند.

وی با بیان این مطلب که باید برای سفر آخرت توشه کسب کنیم، اظهار کرد: در دعای تحویل سال احسن الحال را از خداوند منان درخواست می کنیم یعنی از خداوند می خواهیم که ما را به سوی کمال و رستگاری سوق دهد.

حجت الاسلام افشارمنش ضمن تبریک پیشاپیش سال نو، عنوان کرد: عید نوروز ویژگی های خاصی همچون صله رحم ، احیای روحیه جمعی و رفع کدورت ها دارد که مورد تایید دین مبین اسلام است.

امام جمعه رودبار جنوب با اشاره به توافق ایران و عربستان، تصریح کرد: ایران اسلامی با صبر راهبری خود از اصول خود کوتاه نیامد و همین مسئله موجب شد تا عربستان به پای میز مذاکره بیاید.

وی اظهار کرد: پیش بینی رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر نابودی اسرائیل در ۲۵ سال آینده زودتر از موعد به وقوع خواهد پیوست.

حجت الاسلام افشارمنش ابراز کرد: مسمومیت دانش آموزان در راستای همان جنگ ترکیبی است که دشمنان بر علیه ما آغاز کرده اند.

خطیب جمعه رودبار جنوب تاکید کرد: در آستانه سال نو و آغاز ماه مبارک رمضان باید نظارت بیشتری بر بازار باشد.

وی ابراز کرد: مسئله نفت همیشه مورد طمع دشمنان ما بوده است و ملی شدن صنعت نفت در زمان مصدق خواسته مردم ما بود.

حجت الاسلام افشارمنش خاطرنشان کرد: مسئولین باید در خصوص شعار سال قبل، گزارشی را ارائه دهند تا مردم بدانند آنها در تحقق و عمل به این شعار چه اندازه موفق بوده اند.

انتهای خبر/پورحیدر

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی