کد خبر : 499
تاریخ انتشار : دوشنبه 15 اسفند 1401 - 3:39

تقویت روحیه ایثار در دانش‌آموزان با برپایی جشن نیکوکاری

تقویت روحیه ایثار در دانش‌آموزان با برپایی جشن نیکوکاری

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی رودبار ما، زنگ جشن احسان و نیکوکاری صبح امروز دوشنبه ۱۵ اسفند ماه همزمان با هفته احسان و نیکوکاری به منظور تشویق دانش آموزان و ایجاد فرهنگ احسان و نیکوکاری به عنوان آینده سازان فردا در مدرسه دخترانه الزهرا نواخته شد. زنگ احسان و نیکوکاری با حضور حجت‌الاسلام افشارمنش امام جمعه،

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی رودبار ما، زنگ جشن احسان و نیکوکاری صبح امروز دوشنبه ۱۵ اسفند ماه همزمان با هفته احسان و نیکوکاری به منظور تشویق دانش آموزان و ایجاد فرهنگ احسان و نیکوکاری به عنوان آینده سازان فردا در مدرسه دخترانه الزهرا نواخته شد.

زنگ احسان و نیکوکاری با حضور حجت‌الاسلام افشارمنش امام جمعه، محسنی رئیس کمیته امداد، اسلام حاجب فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، بهرامی رئیس اداره آموزش و پرورش، و دیگر مسئولین شهرستان به صورت نمادین نواخته شد.

حجت الاسلام والمسلمین افشارمنش امام جمعه شهرستان رودبارجنوب، در این جشن با اشاره احادیث و آیات در مورد احسان و نیکوکاری به نهادینه کردن فرهنگ احسان و انفاق بین دانش آموزان تاکید کرد.

امام جمعه رودبار جنوب در ادامه ضمن اشاره به آیه شریفه‌ی “الَّذینَ یُؤمِنونَ بِالغَیبِ وَیُقیمونَ الصَّلاهَ وَمِمّا رَزَقناهُم یُنفِقونَ” گفت: انفاق فقط کمک مالی نیست بلکه گاهی علم آموزی، دادن آبرو به کسی، جلوگیری از انحراف، راهنمایی و گاهی حل کردن مشکلی از دیگران است.

وی با بیان این که جشن نیکوکاری نماد همدلی وشکوه مهربانی است، گفت: ترویج و توسعه سنت احسان و نیکوکاری وظیفه همه‌‌ی ما است.

در پایان این مرلسم مسئولین و دانش‌آموزان کمک‌های نقدی وغیرنقدی­ خود را برای کمک به هم‌نوعان خود اهدا کردند.

شایان ذکر است؛ ملودی‌خوانی و قرائت دکلمه توسط دانش‌آموزان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

انتهای خبر/پ

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی