کد خبر : 408
تاریخ انتشار : شنبه 29 بهمن 1401 - 10:03

امام جمعه رودبار جنوب:

قرآن سندی برای هدایت کامل بشریت/مبعث روز احیای انسانیت است

قرآن سندی برای هدایت کامل بشریت/مبعث روز احیای انسانیت است
امام جمعه رودبارجنوب گفت: یکی از بزرگترین نعمت های که خداوند برای بشریت فرستاده است بعثت نبی مکرم اسلام(ص) است که با آغاز آن دین کامل و قرآن نازل می شود.

حجت الاسلام والمسلمین اکبر افشارمنش امام جمعه رودبار جنوب در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس فرهنگی رودبار ما ضمن تبریک ۲۷ رجب سالروز بعثت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و سلم اظهار کرد: عید مبعث بزرگترین اتفاق تاریخ بشر و عیدی بزرگ برای جهان اسلام است چرا که آغاز پیامبری وجود مبارک حضرت ختمی مرتبت (ص) و روز احیای انسانیت است.

وی ادامه داد: یکی از بزرگترین نعمت های که خداوند برای بشریت فرستاده است بعثت نبی مکرم اسلام(ص) است که با آغاز آن دین کامل و قرآن نازل می شود و در واقع مبعث مهمترین اتفاق تاریخ نقطه عظمت تاریخ بشریت است. 

امام جمعه رودبار جنوب سیره و زندگی آن حضرت را بهترین الگو برای هر مرد و زن مسلمان دانست و تاکید کرد: در حقیقت بعثت نزول قرآن کریم بود که راه هدایت کامل بشریت را در خود داشت و مخاطبان آن همه عالم هستی است.

حجت الاسلام والمسلمین افشارمنش عید مبعث را برانگیخته شدن پیامبر(ص) برای هدایت و نجات بشر از گرفتاری‌ها دانست و بیان کرد: دور کردن مردم از جهل وبت پرستی و دعوت آنها بسوی فطرت واقعی خود یعنی همان توحید و یکتا پرستی از مهم ترین دستاوردهای بعثت نبی مکرم اسلام بود.

وی تصریح کرد: مبعث وقتی بود که در آن تمام حقایق عالم غیب و علم و دانش الهی در ضم قرآن کریم خطاب به پیامبر گرامی اسلام ابلاغ شد، شاید هیچ اتفاقی مانند مبعث و رستاخیز اسلام در تاریخ وجود نداشته باشد.

امام جمعه رودبار جنوب در ادامه یکی از مهم ترین آثار مبعث پیامبر(ص) را قرآن کریم و اجرای عدالت دانست و خاطر نشان کرد: قرآن کتابی است که از جانب حق بر پیامبر(ص) نازل شد و پیام آن، زندگی ناب با ارزش های اخلاقی و الهی است.

وی بابیان اینکه باید به مسلمان بودن و شیعه بودن خود افتخار کنیم، گفت: بعثت نبی مکرم اسلام منت خداوند بر جامعه اسلامی و مسلمانان بود لذا باید بکوشیم پیام های روشن این روز فرخنده را به خوبی دریافته و به آنها عمل کنیم.

انتهای خبر/پ

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی