کد خبر : 317
تاریخ انتشار : یکشنبه 16 بهمن 1401 - 8:02

معاون پرورشی آموزش پرورش رودبارجنوب:

استقبال پرشور دهه هشتادی ها از مراسم معنوی اعتکاف/بیش از ۱۰۰۰ دانش آموز رودباری معتکف شدند

استقبال پرشور دهه هشتادی ها از مراسم معنوی اعتکاف/بیش از ۱۰۰۰ دانش آموز رودباری معتکف شدند
معاون پرورشی آموزش‌ و پرورش رودبار جنوب گفت: بیش از هزار دانش آموز دختر و پسر در شش مسجد شهرستان معتکف شدند.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی  رودبار ما، اعتکاف فرصتی برای سر فرود آوردن به درگاه حق تعالی و طلب بخشش از آن یکتای بی‌همتا است.

حاصل این عبادت سه روزه تازه شدن روح و پاکی از آلودگی‌ها است. خلوت کردن با خدای خود در این ایام از ماه رجب حس و حالی معنوی به دنبال دارد و چه زیباست که این فرصت را غنیمت شمریم و از آن به بهترین شکل استفاده کنیم.

علی اکبر جرجندی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی رودبار ما گفت: در اولین مراسم معنوی عبادی اعتکاف پساکرونا، امسال با موج استقبال نوجوانان و جوانان روبرو بودیم.

معاون پرورشی آموزش‌وپرورش رودبار جنوب بیان کرد: بیش از هزار نفر دانش آموز پسر و دختر در مراسم معنوی اعتکاف حضور یافته اند.

وی با بیان اینکه اعتکاف فاصله گرفتن از دنیا و امور دنیوی و پرداختن به خود و معنویت و انس ویژه باخدای متعال است، گفت: باتوجه به استقبال و شور اشتیاق دانش آموزان جهت شرکت در مراسم معنوی اعتکاف، دانش آموزان در ۶ مسجد معتکف شده اند.

 جرجندی افزود: استقبال دانش آموزان رودباری از مراسم معنوی اعتکاف دانش آموزی چشمگیر بوده است.

وی تصریح کرد: اعتکاف دانش آموزی از بهترین فرصت‌های معنوی در دوره دانش آموزی است که می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

زندگی پرمشغله امروز، گاهی انسان دوست دارد با خود و خدای خویش خلوت گزیند و در این خلوت، خود را بشناسد، قدم در راه معبود گذارد و روح خود را پرورش دهد.

اعتکاف شرایطی را فراهم می‌کند تا انسانها با توشه معنوى و اعتقادى راسخ و ایمان و امیدى بیشتر، به زندگى خود ادامه داده، خود را براى صحنه‏‌هاى خطر و جهاد در راه خدا آماده سازند، همیشه با یاد خدا تلاش کنند، خود را در محضر پروردگار ببینند، از نافرمانى او بپرهیزند و به سوى سعادت دنیا و آخرت گام بردارند.

اعتکاف، گریختن از تمام هیاهوی زندگی است، سه روز نشستن در خانه امن الهی و دهان نگشودن جز به ذکر خدا است.

انتهای خبر/پ 

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی