کد خبر : 307
تاریخ انتشار : شنبه 15 بهمن 1401 - 9:40

به مناسبت روز پدر؛

“زندگی” با دستان پینه بسته تو چه طعم ساده‌ای دارد!

“زندگی” با دستان پینه بسته تو چه طعم ساده‌ای دارد!
پربرکت باد دست‌های پینه بسته‌ پدر که آئینه تلاش روزگار است و رنج و زحمت روزگار را به دوش می کشد و زندگی چه طعم ساده ای دارد با دستان پینه بسته پدر که به دنبال یک لقمه نان حلال است.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی رودبار ما، روز میلاد باشکوه “حضرت علی (ع)”، در کشور ما – ایران – “روز پدر” نامیده می شود. روز تولدِ مردی آسمانی که تاریخ با همه ی بزرگیش از خانه ی کوچک او عبور کرده است، او که علاوه بر بزرگمردی اش، برای همه‌ی یتیمان و انسان‌های آزاده نیز پدری مهربان بوده است.

جنس ابراز علاقه اش فرق می کند. تمام حرف های عاشقانه اش را می شود از عمق چشم‌هایش خواند. مرد است دیگر! مردها حرف دلشان را بر زبان نمی آورند، اما در عوض تا دلت بخواهد برای برآورده کردن آرزوهایت، روز را به شب می دوزند و دست به سخت ترین کارها می زنند تا تو به روی آرامش، لبخندی از سرِ رضایت بزنی. حتی گاهی در لحظاتی که دلشان می خواهد به خواسته هایت “نه” بگویند، با نگاهی گرم و نافذ و لبخندی از سرِ عشق، برخلاف میل باطنی‌اشان پاسخی مثبت به تو می دهند، که ترجمه‌اش می شود: “دوستت دارم”؛ “دوستت دارمی” که بدجور به عمق وجود ما هم سرایت کرده است؛ از همان زمانی که با نامِ زیبایش زبان باز کردیم و تا بعدها که محکم ترین قسم هایمان، جان عزیزش شد.

 کسی که داستان عشقش، قصه ای ناتمام است… آری! قهرمان زندگیِ من و تو، کسی نیست جز؛  “پدر”…  

به خود آییم و قبول کنیم اگر امروز کمر پدر خم، چین های صورتش زیاد و موهایش سپید شده به خاطر غصه‌های ماست، در مقابل مقام پدر زانو بزنیم و تا دیر نشده دستان پر مهرش رابه گرمی بفشاریم و بر پیشانیش بوسه زنیم تا همیشه دعایش راهگشای ما باشد.

می دانم که همه قدردان پدران و مادران هستند اما بدانید آنچه والدین از فرزندان خود انتظار دارند فقط باز کردن در خانه به نشانه محبت به روی آنها است و خدا نکند روزی در خانه پدر و مادر به روی فرزندان بسته شود.

آری، پدر اگر نباشد ستون خانه فرو می ریزد، اما وقتی که هست باورت می شود فرشته‌ها می توانند مرد هم باشند.

پدر، ای ستون و تکیه گاه خانه ای که در ظاهر ابهت خود را همیشه حفظ می‌کنی و خم به ابرو نمی‌‌آوری، ای که دوران جوانی خود را برای چرخاندن چرخ زندگی گذراندی و در این راه لبخند هیچگاه از لبت کوچ نکرد؛ بوسه مهر بر گونه هایت که اینگونه برای تربیت فرزندت تلاش کردی و به او یاد دادی که مردم روزگار گوناگونند و او نیز آموخت در برخوردها به فراخور باید گوناگون برخورد کند آن‌طور که دل کسی به درد نیاید.

خدایا به پاس حرمت این روزها آنان که نعمت مادر و پدر بر سرشان هست مستدام بدار وآنان که از این نعمت محرومند روح بزرگوارشان را قرین رحمت خود گردان.

انتهای خبر/پ

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی