کد خبر : 314
تاریخ انتشار : شنبه 15 بهمن 1401 - 20:55

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رودبارجنوب:

«تجمل گرایی» بزرگ‌ترین مانع ازدواج جوانان/فراموشی آموزه های دینی موجب بالارفتن سن ازدواج شده است

«تجمل گرایی» بزرگ‌ترین مانع ازدواج جوانان/فراموشی آموزه های دینی موجب بالارفتن سن ازدواج شده است
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رودبارجنوب گفت: تجمل‌گرایی بزرگترین مانع ازدواج جوانان است، ترویج فرهنگ ازدواج آسان راهی برای خوشبختی است.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی راه آرمان، ازدواج امری مقدس است و ایجاد آرامش، دوری از گناه، گشودن درهای رحمت‌های الهی از آثار مهم ازدواج است و درآیات و روایات زیادی به این امر اشاره‌شده است تا جایی که پیامبر خدا(ص) می‌فرمایند کسی که ازدواج کند نصف دینش را حفظ کرده است.

 همزمان با سالروز ولادت حضرت علی(ع) ازدواج مراسم ازدواج هشت زوج جوان رودباری به همّت ناحیه مقاومت بسیج سپاه رودبار جنوب به خانه بخت رفتند. 

اسلام حاجب در مراسم ازدواج آسان هشت زوج رودباری گفت: افزایش تشریفات با صرف هزینه های سنگین از آسیب های مهم ازدواج است، ازدواج آسان در راستای گفتمان سازی و اهداف گام دوم انقلاب است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رودبارجنوب بیان کرد: هزینه‌های سنگین تشکیل زندگی جوانان، چشم و هم چشمی برخی خانواده ها و فراموشی آموزه های دینی باعث می شود که سن ازدواج روز به روز بالا برود.

وی خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ ازدواج آسان و دوری از تجملات و زرق و برق زندگی یکی از راه های مقابله با این پدیده است.

این روزها چشم و هم‌چشمی و هزینه‌های سنگین ازدواج اعم از تهیه جهیزیه، مهریه بالا و هزینه برگزاری مراسم عروسی سد راه ازدواج جوانان شده و آن‌ها را از تشکیل زندگی باز داشته است.

انتهای خبر/پ

برچسب ها :

ناموجود

رودبارجنوب

اقتصادی